Slovan do domácej série vstúpil drvivým triumfom: Proti Jugre vyrovnal svoj rekord v KHL

Patrik Lušňák (41) pred bránkou JugryPatrik Lušňák (41) pred bránkou Jugry Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava otvorili ďalšiu sériu domácich zápasov v KHL sobotňajším vysokým víťazstvom nad Jugrou Chanty-Mansijsk 6:0. "Belasí" tak vyrovnali svoj najvyšší triumf v medzinárodnej súťaži, rovnakým rozdielom zdolali v auguste aj Metallurg Novokuzneck. V tabuľke Západnej konferencie poskočili na 11. miesto, keď z 22 duelov nazbierali dokopy 29 bodov.

Slovan od začiatku kontroloval zápas a svoju dominanciu pretavil už v prvej tretine na tri góly. Úvodná presilovka mu síce nevyšla, ale krátko po nej sa už domáci fanúšikovia tešili. V šiestej minúte sa presadil Lušňák, ktorý dorazil za Fokina svoju vlastnú strelu. O dve minúty neskôr viedli domáci už 2:0. Pri signalizovanom vylúčení hráča hostí prihral Jeglič na ľavú stranu Tičarovi a ten zakončil presne. Hostia boli v útoku jaloví a proti domácej obrane si nedokázali vypracovať väčšie šance. V 15. minúte sa dostali "belasí" do prečíslenia dvoch na jedného, Fokin si však s Lušňákovým zakončením poradil. V 17. minúte však inkasoval opäť, keď sa presadil opäť tretí útok Slovana. Švarný vystrelil od modrej a Jeglič šikovným tečom nasmeroval puk do siete. Tréner Jugry po treťom góle zareagoval zmenou v bránke, kde Fokina nahradil Gelašvili.

Druhá tretina sa niesla v rovnakom duchu ako prvá. Výnimkou bol iba úvod, keď sa Slovan musel brániť 1:29 min dvojnásobnej presilovke, ale zvládol to výborne a bez zaváhania. Potom sa už vrhol do ofenzívy. Lušňák v 27. minúte namieril iba do žŕdky. V 34. však domáci pridali v rozpätí 20 sekúnd ďalšie dva góly a definitívne rozhodli o svojom triumfe. Najprv sa presadil aktívny Lušňák, po ňom pridal piaty kúsok Nedorost, ktorému spoza bránky medzi kruhy prihral Kašpar. Hostia aj naďalej kopili chyby pri rozohrávke a v obrane a tak v 36. minúte prehrávali už 0:6. Skalický vybojoval puk pri mantineli nakorčuľoval si pred bránkovisko a zasunul ho za Gelašviliho. V poslednej minúte druhého dejstva si Lušňák so Skalickým zopakovali akciu, ale druhý menovaný tentokrát namieril iba do žŕdky.

Ani tretia časť nepriniesla zmenu. Slovan útočil a Jugra sa snažila neinkasovať ďalší gól. Domáci brankár Brust bol takmer bez práce, viac ho preverila iba strela Ivanova a dorážka Kalašnikova. V ďalšom priebehu už príliš neriskovali ani "belasí" a tak ubudli aj šance. V 58. minúte mohol pridať siedmy gól pri presilovke Mihálik, ale Gelašvili jeho strelu vyrazil. Domáci si tak pripísali na konto vysoké víťazstvo 6:0 a dôležité tri body.

Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Góly: 6. Lušňák, 8. Tičar (Jeglič, Sersen), 17. Jeglič (Švarný, Šťastný), 34. Lušňák (Viedenský, Mihálik), 34. Nedorost (Kašpar, Luža), 37. Skalický (Lušňák). Rozhodovali: Vasiljev, Olenin - Michel, Strelcov, vylúčení 6:2, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 8440 divákov

Slovan Bratislava: Brust – Sersen, Mihálik, Švarný, Valach, Luža, Starosta, Rosandič – Kašpar, Nedorost, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (17. Gelašvili) – Ugolnikov, Antonov, Kalašnikov, Selezňov, Pogorišnyj, Vasilčenko, Chvostov – Rasskazov, Panov, Bortnikov – Volkov, Ivanov, Gusev – Sitnikov, Taratuchin, Ševčenko – Varfolomejev, Jašin, Medvedev

Miloš Říha (tréner Slovana): "Konečne sa mi hovorí ľahšie. Od úvodu sme hrali dobre, agresívne, tlačili sme sa dopredu. Z toho sme dávali góly, aký bol plán. V Kazani sme získali sebavedomie a bolo to vidieť."

Pavel Ježovskich (tréner Jugry): "Výsledok hovorí sám za seba. Nehrali sme tak, ako sme si predstavovali. Nezvládli sme to."

Patrik Lušňák (útočník Slovana, autor dvoch gólov): "Nikto si ani nepredstavoval, že prídeme domov a hneď dáme šesť gólov. Je to super najmä kvôli fanúšikom, pretože sme doma mali už dosť prehier. Verím, že ich to naštartuje a na ďalší duel ich príde viac. Celá päťka sme mohli dať aj viac gólov, mali sme dosť šancí."

Pavol Skalický (útočník Slovana, prvý gól v KHL): "Konečne nám to tam začalo padať a verím, že to bude pokračovať. Už po druhej časti sme mali pohodlný náskok. Je to iné, ako keď stále naháňame súpera, teraz sme to vybavili dosť rýchlo. Konečne som dal gól, vydýchol som si. Podarilo sa mi to dokonca doma."

Slovan sa najbližšie stretne v pondelok 19. októbra opäť na domácom ľade s Avtomobilistom Jekaterinburg.

Viac o téme: Jugra Chanty-Mansijsk HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, SITA