Prvý krok Sloveniek k majstrovstvám Európy: Súpera zničili gólovým uragánom v druhom polčase

Slovensko prevalcovalo Moldavsko 4:0Slovensko prevalcovalo Moldavsko 4:0 Zdroj: futbalsfz.sk

SENEC - Slovenská futbalová reprezentácia žien zvíťazila v pondelkovom stretnutí kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017 v domácom prostredí nad Moldavskom presvedčivo 4:0 (0:0). Všetky štyri góly na štadióne Národného tréningového centra SFZ v Senci padli v druhom polčase.

V 50. min otvorila skóre Alexandra Biróová, "poistku" pridala v 81. min Dana Fecková, zaslúžený triumf Sloveniek prikrášlili v 85. min Dominika Škorvánková a v 88. min Jana Vojteková z pokutového kopu.

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu odštartovali kvalifikáciu pred štyrmi dňami prehrou v Poľsku 0:2. Najbližšie na Slovenky, ktoré sa v tabuľke 4. skupiny posunuli s tromi bodmi na 3. miesto lepším skóre pred Poľky, čaká presne o mesiac vo štvrtok 26. novembra súboj s rovnako zatiaľ "trojbodovým" Dánskom.

Na kontinentálny šampionát do Holandska (bude na prelome júla a augusta 2017), na ktorom sa premiérovo predstaví až 16 krajín, priamo postúpi osem víťazov kvalifikačných skupín a šesť najlepších družstiev z druhých miest v tabuľke. Jednotlivé duely skupinovej fázy eliminácie sa odohrajú od 14. septembra 2015 do 20. septembra budúceho roka. Zostávajúci "dvaja druhí" v skupinách si zmerajú sily v októbri 2016 o poslednú miestenku na ME, domáce futbalistky Holandska ako organizátor finálového turnaja majú účasť vopred zabezpečenú.

Kvalifikácia ME 2017 žien vo futbale - pondelňajší výsledok:

4. skupina:
SENEC
Slovensko - Moldavsko 4:0 (0:0)
Góly: 50. Bíróová, 81. Fecková, 85. D. Škorvánková, 88. J. Vojteková (z pok. kopu), ŽK: 43. Munteanová (Mold.), rozhodovala: Gurdonová-Basimamovičová (Chor.), 315 divákov
Zostava SR: Korenčiová - P. Fischerová, L. Haršányová, Matysová, J. Vojteková (90. Koleničková) - Ondrušová - Bíróová, Fecková, D. Škorvánková, Šušková - Hmírová

Najbližší program 4. skupiny:
Utorok 27. októbra: Švédsko - Dánsko (18.45 h, Göteborg)
Štvrtok 26. novembra: Slovensko - Dánsko (Senec)

Zsolt Pakusza, tréner SR: "Taktika nám vychádzala aj v prvom polčase, tak ako v zápase v Poľsku, aj dnes sme si vypracovali veľa dobrých gólových príležitostí, výkon však poznačila nervozita. V kabíne bolo treba dievčatá upokojiť, vďaka hre súperiek sme mali na ihrisku dostatok priestoru a v druhej časti hry bol tím výrazne efektívnejší v koncovke. S konečným výsledkom 4:0 som spokojný."

Alexandra Bíróová, autorka prvého gólu SR: "Na gól sme si museli počkať, ale boli sme presvedčené, že súperky prekonáme. Zápasy proti Dánsku a Švédsku budú oveľa náročnejšie, budeme v nich musieť hrať zo zabezpečenej obrany. Teraz si však vychutnávame prvé tri body v kvalifikácii a dnešné víťazstvo."

Patrícia Hmírová, útočníčka SR: "Mali sme veľa príležitostí, góly prišli až v druhom polčase, keď sme hrali presnejšie a uvoľnenejšie. Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať, čo sa podarilo."

Viac o téme: Slovensko Moldavsko