VIDEO Majster z Košíc opäť vyšiel naprázdno: Derby v Zvolene rozhodli až nájazdy

Zvolen po nájazdoch padol s Banskou BystricouZvolen po nájazdoch padol s Banskou Bystricou Zdroj: SITA

SKALICA - Hokejisti Skalice zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase v rámci 18. kola Tipsport ligy nad úradujúcim majstrom z Košíc tesne 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 49. min v presilovej hre Klíma po individuálnej akcii. Skaličania oplatili súperovi prehru z utorka, keď prehrali na ľade Košičanov 1:2 po predĺžení. V tabuľke patrí tímu HK 36 deviate miesto s 24 bodmi, Košice sú siedme, pričom majú na konte o päť bodov viac.

HK 36 Skalica - HC Košice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 49. L. Klíma (Bezúch)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Junek, Výleta, 839 divákov

Skalica: Skalica: Romančík - Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Zukal, Jaborník - K. Jass, R. Školiak, Studenič - L. Klíma, Brendl, Komínek - Brodek, Lantoš, Bezúch - J. Rožník, Mickievics, M. Trenčan

Košice: T. Halász - M. Macejko, M. Dudáš, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk - P. Bartoš, R. Jenčík, Lapšanský - M. Bartánus, Češík, Bicek - Hričina, Suja, Šoltés - Bortňák, Lelkeš, T. Hrnka - Boltun

Michal Ružička, asistent trénera Skalice: "Pre nás sú to dôležité tri body pred reprezentačnou prestávkou. Musíme poďakovať hráčom za bojovnosť a zvlášť brankárovi Romančíkovi."

Rastislav Čada, tréner Košíc: "Stretnutie bolo rýchle a bojovné. Prevažovala výborná obranná hra oboch mužstiev. Hlavný dôvod, prečo odchádzame bez bodu, je naša neefektívna streľba."

Zvolen doma nestačil na Banskú Bystricu

Hokejisti Zvolena prehrali v nedeľňajšom domácom dueli 18. kola Tipsport ligy v derby s Banskou Bystricou 3:4 po samostatných nájazdoch. HKM poslal do vedenia v 23. min Obdržálek a o minútu na to zvýšil na 2:0 najproduktívnejší hráč súťaže Brabenec. Hostia sa nevzdávali a ešte do konca druhej dvadsaťminútovky sa im podarilo vyrovnať zásluhou Ziga a Kytnára. Domáci tím znovu viedol v 54. min po Krejčího tvrdom príklepe hneď po vhadzovaní. Banskobystričania sa dočkali predĺženia, keď 55 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnal veterán Handzuš. Ten istý hráč napokon rozhodol o víťazstve hostí v samostatných nájazdoch. Zvolen je napriek prehre lídrom najvyššej slovenskej súťaže s päťbodovým náskokom pred Nitrou, Banská Bystrica sa posunula na tretiu pozíciu.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Obdržálek (D. Krejči, J. Jurík), 24. Brabenec (Puliš, M. Juraško), 54. D. Krejči (J. Jurík, B. Mráz) - 33. T. Zigo (Šmach, M. Hudec), 40. Kytnár (Handzuš, I. Ďatelinka), 60. Handzuš (Majdan, M. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd: Handzuš
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Lunter a Gillies (obaja B. Bystrica) 5+DKZ, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Stano - Šefčík, Tvrdoň, 3420 divákov

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, M. Ivan, Hataš, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, B. Mráz, Obdržálek - Martin Ďaloga, T. Klíma, Klhůfek - J. Žilka, V. Fekiač, Kentoš

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, Gillies - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lamper, T. Zigo, Matoušek

Josef Turek, tréner Zvolena: "Aj bod nás teší, Bystrica hrala výborne, hlavne za stavu 2:0 s nami dosť točila so snahou zvrátiť vývoj. Vrátili sme sa však do zápasu, výborne chytal Baroš, bol to aj z našej strany parádny výkon proti veľmi silnému súperovi."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Veľmi zaujímavý zápas, pre divákov dramatický. My sme vyhoreli v oslabovkách, boli sme nedisciplinovaní, s dvoma päťminútovými trestami. Inkasovali sme v nich trikrát, viackrát nás podržal brankár Bacashihua. V hre päť na päť sme mali viac z hry my, vytvárali sme si šance, chalani ukázali charakter, pretože Zvolen je ťažký súper a zápas sme dokázali otočiť."

Michal Handzuš, ústredný hráč, autor gólu i rozhodujúceho samostatného nájazdu B. Bystrice: "Hlavne, že sme vyhrali, na osobné štatistiky sa až tak nepozerám, ale vždy poteší, keď strelím gól. Pre nás je dôležité, aby sme ukázali svoj potenciál, ktorý sme zatiaľ príliš nenaplnili. Zápas to bol náročný, podarilo sa nám otočiť vývin, predtým ho obyčajne súper otočil proti nám, keď sme vyhrávali. Dúfam, že sa od tohto víťazstva odpichneme."

Daniel Krejčí, strelec gólu Zvolena: "My sme odohrali dobrý zápas, súper na nás spočiatku vletel, tak ako v derby v Banskej Bystrici, bohužiaľ, dnes brali bod hostia. Z gólu pár minút pred koncom som mal obrovskú radosť, no súper vyrovnal tesne pred koncom, škoda. Na nájazdy som si veril, bohužiaľ nevyšlo mi to. Takéto zápasy si hokejisti užívajú, bola skvelá atmosféra, takto si hokej predstavujem."

Nitra so štvrtým triumfom v rade

Hokejisti Žiliny podľahli v nedeľňajšom dueli 18. kola Tipsport ligy doma Nitre 3:4. Domáci tím viedol 1:0 aj 2:1, no hostia napokon dokázali otočiť vývoj. V 6. min otvoril skóre Žilinčan Ježek, o niečo vyše minútu upravil na 1:1 v presilovke kanadský útočník Laliberté. V úvode druhej tretiny poslal domácich do vedenia Róbert Huna v početnej výhode, do konca prostrednej časti hry Nitrania otočili zásluhou Henricha Ručkaya a Milama. Na začiatku poslednej dvadsaťminútovky vyrovnal Konečný, no Laliberté v 53. min svojím druhým presným zásahom rozhodol o troch bodoch pre hostí. Nitra vyhrala v nedeľu už štvrtý zápas po sebe a dostala sa na druhé miesto v tabuľke o päť bodov za vedúci Zvolen. Žiline patrí 10. miesto.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 6. Ježek (A. Lipovský), 23. Róbert Huna (Konečný, Bajaník), 41. Konečný (Stupka) - 7. Laliberté (M. Slovák), 24. M. Novák (Stümpel), 30. Milam (Stloukal, M. Slovák), 53. Laliberté (Stloukal, M. Slovák)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Bednár, Gavalier, 1112 divákov

Žilina: Žilina: T. Tomek - D. Brejčák, Bajaník, Š. Novotný, Makovský, Kurali, Grman, Niník - Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - E. Švec, Ježek, A. Lipovský - Schroner, D. Rehák, Rogoň

Nitra: M. Valent - Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, M. Novák - Stloukal, M. Slovák, Laliberté - H. Ručkay, Stümpel, Kutálek - Bajtek, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, S. Buček - M. Pupák

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Chceli sme v poslednom zápase pred pauzou bodovať, ale hra nám nešla, boli sme kŕčovití. V momentoch, keď sme mohli zápas dotiahnuť do remízy, sme v závere v presilovke 5 na 3 hrali katastrofálne a nemohli sme pomýšľať na to, aby sme vyhrali."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Myslím si, že sme odohrali veľmi dobré stretnutie, hru sme mali pod kontrolou. Škoda druhej tretiny, že sme v nej nevyužili viac šancí, mohlo to byť v tretej časti jednoduchšie. Súper na začiatku poslednej tretiny vyrovnal, ustáli sme však oslabenie o dvoch hráčov, čo zlomilo zápas a po našom štvrtom góle sme už domácim nedovolili vyrovnať. Prestávka v súťaži bude o to príjemnejšia, že sme posledný zápas vyhrali."

Poprad si doma poradil s Martinom

Hokejisti Popradu zvládli nedeľňajší domáci zápas 18. kola Tipsport ligy, keď zdolali Martin jednoznačne 4:0. Najprv sa v 9. min presadil po vylúčení Kabáča Hvila. Na druhý gól si museli diváci pod Tatrami počkať až do druhého dejstva. Náskok domácich zdvojnásobil v 28. min opäť v presilovke Branislav Rapáč. V 46. min už viedli Popradčania o tri góly, keď skóroval Richard Rapáč. Gólový účet duelu uzavrel v 56. min svojim druhým presilovkovým gólom Branislav Rapáč. Poprad sa po triumfe posunul s 32 bodmi na 5. miesto v ligovej tabuľke o dva body pred

HK Poprad - MHC Martin 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 9. Hvila (R. Suchý, L. Paukovček), 28. B. Rapáč (Kroták, Heizer), 46. R. Rapáč (Malina), 56. B. Rapáč (Heizer, J. Kasík)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák - Jobbágy, Korba, 1096 divákov

Poprad: Kostúr - Gaborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Ťavoda, Malina, J. Kasík - R. Rapáč, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, Heizer, Bajaruns - Števuliak, Štrauch

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, P. Trávniček - Skladaný, Surovka, Tibor Varga - Pokrivčák, Murček, M. Kokavec - R. Varga, M. Dírer, Jokeľ - Uhrík, Jurášek

Pavol Paukouček, tréner Popradu: "V hre 5 na 5 sme boli jednoznačne lepším tímom. Situáciu sme si zbytočne komplikovali vylúčeniami. Našťastie sme mali v bránke výborného Kostúra a efektívnych strelcov Rapáčovcov."

Ivan Dornič, tréner Martina: "Ťažko pomýšľať na výhru bez streleného gólu. Prestávku vítame ako soľ, musíme sa zamyslieť nad koncovkou."

Trenčín podľahol doma Piešťanom

Hokejisti Trenčína pokračujú v nepresvedčivých výkonoch z ostatného obdobia, keď v nedeľu v rámci 18. kola Tipsport ligy podľahli na domácom ľade Piešťanom tesne 2:3. Zverenci trénerského dua Ján Kobezda - Marcel Hanzal boli blízko k zisku troch bodov, no Šimíček v 50. min najprv vyrovnal na 2:2 a dve minúty pred koncom strhol víťazstvo na stranu hostí Kučera. Trenčania prehrali piaty zápas z posledných šiestich, uspeli len proti reprezentácii do 20 rokov. V tabuľke im patrí druhá priečka, ale môžu ešte klesnúť. Piešťany zostali na ôsmom mieste.

Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 22. Michal Hlinka (Róbert Petrovický), 45. M. Jakúbek (Ryzák, M. Zaťko) - 36. J. Tomčák (Balej, Hrehorčák), 50. J. Šimíček (S. Petráš, K. Kučera), 58. K. Kučera (Kania)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Návratek, Stanzel, 1313 divákov

Trenčín: Chábera - D. Rehák, Richard Pavlikovský, Holenda, P. Mikuš, M. Zaťko, Ryzák, T. Nechala - T. Melichárek, J. Gašparovič, Ölvecký - Michal Hlinka, Róbert Petrovický, R. Dlouhý - M. Jakúbek, J. Švec, Koyš - J. Zlocha, D. Hudec

Piešťany: P. Rybár - Trefný, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Kotaška - K. Kučera, S. Petráš, J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, Belluš - J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák

Ján Kobezda, tréner Dukly: "Nedáme góly, keď máme dať a potom dostaneme góly, ktoré nepadajú ani v horských súťažiach. Niektorí hráči sa budú musieť nad sebou zamyslieť, aj my nad celkovou momentálnou situáciou. Reprezentačná prestávka nám príde vhod."

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Dnes sme hrali veľmi zlý hokej. Spokojní môžeme byť akurát s troma bodmi. Darček dostal náš manažér k šesťdesiatke v podobe víťazstva."

Viac o téme: HC Košice HK 36 Skalica