VIDEO Rooney spasiteľom Manchestru United: Eindhoven si poradil s Wolfsburgom

Wayne Rooney a jeho gólové oslavyWayne Rooney a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Na čelo B-skupiny sa dostal Manchester United, ktorý doma zdolal CSKA Moskva tesne 1:0. V celom dueli však "červení diabli" dominovali na trávniku, súpera výrazne prevýšili v držaní šancí aj gólových šanciach, no na gól čakali až do 79. minúty. Lingardov center sprava našiel hlavu Wayna Rooneyho, ktorý ukončil 349-minútové strelecké suchoty jeho tímu.

V druhom dueli vyhral PSV Eindhoven doma nad VfL Wolfsburgom 2:0 a v mimoriadne vyrovnanej skupine tak majú ešte všetky štyri tímy šancu postúpiť.

B-skupina:

Manchester United (Angl.) - CSKA Moskva (Rus.) 1:0 (0:0)
Gól: 79. W. Rooney, ŽK: 20. Sčennikov, 60. Wernbloom (obaja CSKA), rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Manchester United: De Gea - A. Young, Smalling, Daley Blind, M. Rojo - Schweinsteiger (89. A. Herrera), M. Carrick - Lingard, Mata (74. Depay), Martial (66. Fellaini) - W. Rooney

CSKA: Akinfejev - M. Fernandes, A. Berezuckij, Ignaševič, Sčennikov - Wernbloom, Natcho (55. Doumbia) - Z. Tošič (76. Golovin), Dzagojev (85. Pančenko), Milanov - A. Musa

PSV Eindhoven (Hol.) - VfL Wolfsburg (Nem.) 2:0 (0:0)
Góly: 55. Locadia, 86. L. De Jong, ŽK: 45.+ D. Guardado, 81. Arias, 85. L. De Jong - 30. M. Arnold, 39. D. Caligiuri, 90. Naldo, rozhodoval: Jonas Eriksson (Švéd.)

Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, H. Moreno, Brenet - Pröpper, D. Guardado - Maher (74. Hendrix) - L. Narsingh (83. G. Pereiro), L. De Jong, Locadia (75. Isimat-Mirin)

Wolfsburg: Benaglio - Jung, Naldo, T. Klose, Ricardo Rodriguez - Luiz Gustavo, Guilavougi (69. Draxler) - D. Caligiuri, M. Arnold, A. Schürrle (65. Vieirinha) - Dost (69. N. Bendtner)