VIDEO Bayern v odplate rozstrieľal Arsenal, Olympiakos stačil na Záhreb

Radosť hráčov Bayernu MníchovRadosť hráčov Bayernu Mníchov Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V šlágri stredajšieho programu Bayern Mníchov nedal šancu Arsenalu, vyhral vysoko 5:1 a odplatil mu prehru 0:2 z Londýna. Bavori sa tak priblížili k postupu a spolu s nimi v F-skupine aj Olympiakos Pireus, ktorý dvoma gólmi Parda otočil duel proti Dinamu Záhreb na 2:1.

V šlágri večera v Allianz Arene "vybavil" nemecký majster Bayern Mníchov londýnsky Arsenal už prvom polčase. Ten vyhral suverénne 3:0. Inštinkt "zabijaka" už v 10. minúte ukázal poľský kanonier Robert Lewandowski, keď hlavičkou prekonal Petra Čecha v bráne "gunners". V 29. minúte aj so šťastím po teči protihráča zvýšil Thomas Müller a v 44. minúte utešenou strelou zrazil hostí do kolien aj David Alaba. V druhom dejstve už na 4:0 zvýšil Arjen Robben a líder Bundesligy tak dokonale dal zabudnúť na predchádzajúcu prehru na Emirates Stadium 0:2. Debakel v 69. minúte zmiernil hosťujúci Olivier Giroud, ale v 89. minúte stanovil konečný výsledok 5:1 opäť Müller. Bavori sú takmer istým postupujúcim, keďže Pireus doma zdolal Záhreb 2:1. Zverenci trénera Pepa Guardiolu by teoreticky o postup prišli len vtedy, ak by prehrali oba zostávajúce zápasy a ten so Záhrebom 0:6 a vyššie.

Bayern Mníchov (Nem.) - Arsenal Londýn (Angl.) 5:1 (3:0)
Góly: 29. a 89. Th. Müller, 10. Lewandowski, 44. Alaba, 55. Robben - 69. Giroud, ŽK: 11. Mesut Özil, 24. J. Campbell (obaja Arsenal), rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

Zostavy:
Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng (68. Benatia), Javi Martínez, Alaba - Xabi Alonso - T. Müller, Thiago Alcantara - Coman (54. Robben), Douglas Costa - Lewandowski (71. A. Vidal)
Arsenal: P. Čech - Debuchy, Mertesacker, Gabriel, Monreal - Coquelin, Santi Cazorla (87. Chambers) - J. Campbell (59. Gibbs), Mesut Özil, Alexis Sánchez - Giroud (85. Iwobi)

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 2:1 (0:1)
Góly: 65. a 90. F. Pardo - 21. A. Hodžič, ŽK: 13. M. Rog, 28. Pivarič, 53. Goncalo dos Santos, 69. P. Machado (všetci Dinamo Záhreb), ČK: 79. Pivarič (Dinamo Záhreb) po 2. ŽK, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

Zostavy:
Olympiakos: R. Jiménez - Elabdellaoui, Siovas, A. Botía (51. Manuel da Costa), Masuaku - Milivojevič, Kasami (80. Finnbogason) - Hernani (64. F. Pardo), Fortounis, Sebá - Ideye
Záhreb: Eduardo Carvalho - Matel, Goncalo dos Santos, Taravel, Pivarič - P. Machado, D. Antolič - M. Rog - J. Fernándes (88. M. Musa), Pjača (80. Sigali) - A. Hodžič (57. A. Henríquez)

Viac o téme: Bayern Mníchov Arsenal Londýn Olympiakos Pireus Dinamo Záhreb
  • Zdroj: TASR, SITA