Slovenská šestnástka s ďalším fiaskom: Hanebný debakel tentoraz od Rusov

Slováci podľahli Rusom vysoko 0:7Slováci podľahli Rusom vysoko 0:7 Zdroj: hockeyslovakia.sk

MINSK - Po štvrtkovej prehre s bieloruskou "sedemnástkou" 1:7 inkasovali slovenskí hokejoví reprezentanti Slovenska do 16 rokov v piatok na turnaji o Pohár prezidentského športového klubu v Minsku rovnaký počet gólov aj od rovesníkov z Ruska. Päťnásobným víťazom podujatia podľahli 0:7.

Účinkovanie v metrople Bieloruska uzavrú zverenci trénera Dušana Halahiju v sobotu o 11.00 h SEČ na ľade malej haly Čížovka súbojom s Lotyšmi staršími o rok.

Výsledok - piatok:
Slovensko 16 - Rusko 16 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)
Vylúčení: 7:4, presilovky 0:4

Dušan Halahija (tréner SR "16"): "V porovnaní so štvrtkom bol náš herný prejav dve tretiny očividne lepší. Chlapci hrali štyridsať minút disciplinovanejšie, sústredenejšie, neprepadávali sme v strednom pásme. Favorizovaní Rusi, všestranne lepší v každom smere, síce z úvodného tlaku vyťažili dvojgólové vedenie, ale potom sme do druhej prestávky nielen statočne vzdorovali, ale utvorili si aj viacero šancí. Na rozdiel od súpera však bez gólového efektu. Ani presilovkový gól v 32. minúte na 0:3 neveštil, že by sme mali odísť z ľadu s vysokou prehrou. Pohromou však bola úvodná desaťminútovka poslednej tretiny, počas ktorej tím Ruska potrestal naše vylúčenia troma gólmi. Na dôvažok - siedmy gól sme inkasovali tri sekundy pred koncom... Veľmi náročný bol duel pre brankára Lackoviča, na ktorého smerovalo 47 striel. Bez výnimky to platí na jeho spoluhráčov. Presviedčajú sa, na akom leveli sa pohybuje medzinárodný hokej ich vekovej kategórie. Je nesmierne rýchly, nielen v korčuľovaní, ale ešte výraznejšie v myslení. Navyše súperi sú fyzicky disponovanejší. Tu treba hrať po celých šesťdesiat minút, na tieto nároky nás dorastenecká extralige nepripravuje. Skúsenosti z Minska môžu byť pre našich zverencov nezaplatiteľné, ale len v tom prípade, ak ich pretavia do myslenia a následne do tvrdej každodennej tréningovej práce."

Viac o téme: Rusko Slovensko