Švajčiari premrhali trojgólový náskok: USA po Slovensku získali ďalší skalp

Švajčiari sľubné vedenie proti USA neudržaliŠvajčiari sľubné vedenie proti USA neudržali Zdroj: sihf.ch

AUGSBURG - Hokejisti USA zvíťazili v prvom sobotňajšom zápase na Nemeckom pohári v Augsburgu nad reprezentáciou Švajčiarska 5:4 po predĺžení, keď sa im v záverečnej tretine podarilo zmazať trojgólové manko. O ich triumfe napokon rozhodol v 63. minúte Billins.

Zámorský tím má na konte 5 bodov a je lídrom turnaja, Švajčiari sú druhí so 4 bodmi. Od 17.30 h si domáce Nemecko meria sily so slovenským tímom.

Švajčiarsko - USA 4:5 po predĺžení (0:0, 3:1, 1:3 - 0:1)
Góly: 26. Cunti (Löffel), 34. Hofmann (Frick, Stoop), 35. Martschini (Cunti, Chiesa), 43. Hofmann - 25. Slater, 44. Connelly (Broadhurst), 53. Hanowski (Matt Gilroy, Butler), 53. Wellman (B. Kessel, Broc Little), 63. Billins (Stapleton, Stoa)

Viac o téme: USA Švajčiarsko Nemecký pohár