VIDEO Šventov Kolín otočil s Dortmundom, Bayernu stačila na triumf jediná penalta

Robert Lewandowski, Thomas Müller a RafinhaRobert Lewandowski, Thomas Müller a Rafinha Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili na ihrisku Hannoveru 1:0 v sobotňajšom stretnutí 17. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy. O najtesnejšom triumfe zverencov Pepa Guardiolu rozhodol v 40. min Thomas Müller, ktorý premenil pokutový kop. Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili v 17. kole svoj jesenný bundesligový titul, obhajca prezimuje s 8-bodovým náskokom na Borussiu Dortmund.

Borussia Dortmund zakopla, v Kolíne nad Rýnom podľahla miestnemu 1. FC 1:2. Domáci prehrávali od 18. minúty po presnom zásahu Sokratisa Papastathopoulosa, "capkovia" však v závere zápasu otočili výsledok, keď najskôr vyrovnal v 83. minúte Simon Zoller a v 90. minúte strelil víťazný gól Anthony Modeste. Slovenský reprezentant Dušan Švento hral za domácich do 70. minúty.

V súboji tímov z dolnej časti tabuľky si dôležité tri body na svoje konto pripísal Eintracht Frankfurt, ktorý vyhral nad Werderom Brémy 2:1. Tri body z ihriska nováčika z Ingolstadtu si odváža Bayer Leverkusen, ktorý vďaka gólu Javiera "Chicharita" Hernandeza zvíťazil 1:0.

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 2:1 (1:1)

Gól: 73. J. Hernández

1. FC Kolín nad Rýnom - Borussia Dortmund 2:1 (0:1)
Góly: 83. Zoller, 90. Modeste - 18. Papastathopoulos
Dušan Švento (Kolín) hral do 70. min.

VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 3:1 (2:1)
Góly: 23. a 47. Didavi, 31. Kostič - 14. Arnold, ČK: 70. Šunjič (Stuttgart) po 2. ŽK

Viac o téme: Bayern Mníchov
  • Zdroj: SITA; TASR