Slovenská 18-ka na začiatok úspešne: V improvizovanej zostave zdolala Česko

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hockeyslovakia.sk

ZUCHWIL - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov úspešne odštartovali svoje účinkovanie na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile, keď v sobotu v oklieštenej zostave zdolali rovesníkov z Česka 5:4 po predĺžení. Zverenci trénera Petra Mikulu sa na podujatí ďalej stretnú s výbermi domáceho Švajčiarska, Fínska a Nemecka.

Mladí Slováci v oklieštenej zostave prehrávali 0:2, viedli 4:3 a napokon muselo o víťazovi rozhodnúť predĺženia. Rozhodujúci gól strelil v 63. min Martin Bodák po prihrávke Martina Fehérváryho. Obranca fínskeho tímu Tappara Tampere Bodák zaznamenal v stretnutí okrem víťazného gólu ešte jeden gól aj asistenciu. V nedeľu sa zverenci Petra Mikulu stretnú s domácimi Švajčiarmi. Zápas sa začne o 18.30 h.

Turnaj piatich krajín výberov do 18 rokov - Zuchwil (Švaj.) - sobota - výsledok:
Česko - Slovensko 4:5 po predĺžení (2:1, 2:3, 0:0 - 0:1)
Góly: 11. Kvasnička (Havránek), 13. Michnáč (Kvasnička), 29. Kousal (Havránek, Karafiát), 37. Michnáč - 14. A. Ružička (Smolka), 21. Bodák (A. Ružička), 31. Buček (Bodák, Roman), 35. Šmída (Krivošík), 63. Bodák (Fehérváry). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2. Rozhodovali: Arm, Hebeisen - Dittli (všetci Švaj.), Kroták (SR), 55 divákov

Zostava SR: Kožiak - Bodák, Fehérváry, Kmeč, Zeleňák, Hedera, Krempaský - Buček, A. Ružička, Smolka - Lacka, Krivošík, Roman - Vybíral, Vácval, Šmída - Marcinek, Hílek, Rajnoha

Viac o téme: Slovensko Česko Turnaji piatich krajín
  • Zdroj: TASR, SITA