Slovenskí mladíci sľubne rozohraný duel nedotiahli: V Zuchwile tesne podľahli domácim

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hockeyslovakia.sk

ZUCHWIL - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov po sobotňajšom víťazstve nad výberom Česka (5:4 po predĺžení) prehrali v nedeľňajšom druhom vystúpení na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile s domácimi rovesníkmi tesne 3:4. Mladí Slováci viedli po prvej tretine 2:1 a po 40 minútach ešte aj 3:2, no sľubne rozohraný duel nedoviedli do úspešného konca.

Hráči švajčiarskej "osemnástky" gólmi Dominica Wedera v 49. min a Livia Langeneggera v 55. min otočili nepriaznivý stav a napokon sa tešili z víťazstva. V drese tímu SR "18" dvakrát skóroval Adam Ružička, jeden presný zásah pridal Jakub Lacka.

V pondelok 28. decembra sa zverenci trénera Petra Mikulu stretnú na turnaji v Zuchwile s fínskymi rovesníkmi, začiatok je popoludní o 15.00 h.

Slovensko - Švajčiarsko 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Góly: 13. A. Ružička (Bodák, Fehérváry), 20. Lacka (Krivošík), 38. A. Ružička - 3. Steiner (Brantschen), 36. Lanz, 49. Weder (Haueter), 55. Langenegger (Lanz, Haueter)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Popovic, Potocan - Dreyfus (všetci Švaj.), M. Kroták (SR), 126 divákov

Zostava SR: Kožiak - Bodák, Fehérváry, Kmec, Hílek, Krempaský, Hedera, Rajnoha - S. Buček, A. Ružička, Smolka - Lacka, Krivošík, M. Roman - Vybíral, R. Václav, Šmída - Marcinek

Peter Mikula (tréner SR "18", zdroj: HockeySlovakia.sk): "Keď vypadnú traja - štyria nosní hráči, ťažko ich nahradiť. Čo však so situáciou, keď nemôžete použiť ani ďalších. Ešte pred odchodom na turnaj vypadol skalický extraligista Studenič pre zranenie členka, pre zdravotné problémy na poslednú chvíľu nemohol do Zuchwilu Tamáši. Namiesto neho povolaný Žiak mal teploty 38,5, s rovnakou temperatúrou laboroval ďalší skúsený útočník Solenský. V prvom zápase s Českom si poranil rameno Zeleňák, jedna z opôr defenzívy. Preto sme pozvali Krištofoviča a Urbánka z projektu SR 18, ktorí by mali pricestovať pred polnocou. Dnes proti Švajčiarsku sme museli hrať prakticky len na tri útoky, čo pri medzinárodnej konfrontácii znamená značný odber síl, ktoré musia niekde chýbať. Napriek tomu vzhľadom na hru, vývoj zápasu i šance sme mali tento súboj jednoducho vyhrať. Žiaľ, zakaždým zaškrípala nejaká drobnosť a domáci hokejisti to využili. Pravdou je, že po sobotňajšom vynikajúcom výkone proti Česku zrejme došlo u chlapcov k istému sebauspokojeniu. Motivácia bola niekde inde, to však nie je ospravedlnenie nízkej automotivácie, ktorá nebola na potrebnej úrovni. Spomenuté výrazné hráčske straty, no ešte viac fakt, že na niektorých postoch chýbali optimálne výkony, nás zastavili za ďalším víťazstvom."

Česko - Fínsko 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)