Fíni nedali slovenským mladíkom šancu: Rozlúčka osemnástky proti Nemcom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hockeyslovakia.sk

ZUCHWIL - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v pondelňajšom súboji na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile s Fínskom hladko 2:6. Zverenci trénera Petra Mikulu, ktorí predtým zdolali Česko 5:4 po predĺžení a v nedeľu prehrali s domácim tímom 3:4, ukončia svoje vystúpenie na turnaji súbojom s Nemeckom (utorok o 15.30 h).

Fínsko - Slovensko 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Góly: 2. Heiskanen, 18. Räsänen, 20. Mäkinen, 29. Räsänen, 40. Koppanen, 49. Jokiharju - 9. Ružička, 58. Lacka. Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Boujon, Grossen - Betschart, Haag (všetci Švaj.), 46 divákov.

Zostava SR 18: Sklenár (21. Kožiak) - Bodák, Fehérváry, Kmec, Rajnoha, Krempaský, Hedera, Hílek - Buček, Roman, Smolka - Ružička, Krivošík, Vybíral - Lacka, Václav, Šmída - Marcinek, Urbánek, Líška - Krištofovič

Peter Mikula, tréner SR 18 (zdroj: www.hockeyslovakia.sk): "Zaslúžené víťazstvo Fínov, ktorí skvele využívali korčuliarsku vyspelosť. Usilovali sme sa eliminovať túto prednosť súpera, darilo sa nám to takmer až do záveru úvodnej tretiny, keď sa pri menej dôraznom pristupovaní našich hráčov prejavili chýbajúce sily. Po prvej prestávke, po ktorej sme poslali do bránky Kožiaka, sa náš výber prekvapujúco dobre pozviechal, zlepšil aktivitu a predvádzal kultivovaný hokej, miestami dostal Fínov pod tlak. V týchto fázach nás zrazil zvláštny meter švajčiarskych rozhodcov. Gól Fínov pri našej presilovke na 4:1 a piaty pri nepotrestanom faule na nášho hráča 14 sekúnd pred koncom boli klincom do rakvy. Náš zraneniami a ochoreniami zdecimovaný výber už na viac nemal. Pravdupovediac, aj v kompletnejšom zložení by nebolo jednoduché odporovať Fínom, ale mohla to byť iná muzika. Proti Nemecku musíme jednoducho vyhrať, aby sme vylepšili a zanechali lepší dojem na tomto prestížnom turnaji."

Nemecko - Česko 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)