VIDEO Ovečkinov inštinkt zabijaka: Fantastickým sólom sa priblížil k magickej méte

Ovečkin opäť ukázal inštinkt zabijakaOvečkin opäť ukázal inštinkt zabijaka Zdroj: SITA

NEW YORK - O víťazstve Washingtonu na ľade New Yorku Rangers 4:3 rozhodol svojím druhým gólom v zápase ruský útočník Alexander Ovečkin. Kapitán Capitals sa tak dostal na hranicu 499 gólov a už len jeden zásah ho delí od toho, aby sa stal 43. hokejistom v NHL s métou 500 gólov.

"Snažím sa ísť od zápasu k zápasu, aby som bol úprimný, nerozmýšľal som nad míľnikom 500 gólov. Teraz, keď mi chýba už len jeden, tak to asi budem mať v hlave, ale som najmä rád, že sme otočili tento zápas a vyhrali," povedal Ovečkin, ktorý zo všetkých gólov v NHL strelil najviac proti Henrikovi Lundqvistovi (20).

Pred víťazným gólom nevyužil tutovku Derek Stepan, puku sa zmocnil Ovečkin a po sóle cez celé klzisko rozhodol. Zápas mal zaujímavý priebeh. Capitals viedli 2:0, ale "jazdci" v priebehu necelých ôsmich minút v tretej tretine skóre otočili. Duel dostal do predĺženia 5,7 sekundy pred sirénou Nicklas Bäckström.

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin New York Rangers