VIDEO Tatar strelil už 14. gól v sezóne: Chárova asistencia pri tesnej prehre

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: SITA

NEW YORK – Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára zaznamenal jednu asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL, no jeho Bostonu to na body nestačilo, keď prehral na štadióne New Yorku Rangers tesne 1:2.

Kapitán "medveďov" strávil na ľade dokopy 25:13 minút a do štatistík si pripísal aj jednu "plusku" a dve strely na bránku. Tridsaťosemročný bek bodoval v treťom zápase v rade, pričom vo všetkých zaznamenal po jednej asistencii. Celkovo má na konte už 22 bodov (5+17).

Detroitu nestačil na víťazstvo ani 14. gól a 27. bod Tomáša Tatara v sezóne. Dvadsaťpäťročný slovenský krídelník upravil v 16. minúte zápasu s LA na 1:1 a "červené krídla" išli potom aj do vedenia zásluhou Alexeja Marčenka. V ďalšom priebehu však už skórovali iba domáci Kings, ktorí sa nakoniec tešili z triumfu 4:2. Hrdinom a prvou hviezdou duelu bol Anže Kopitar. Slovinský center strelil gól a pridal tri asistencie.

Florida prehrala vo Vancouveri 2:3 po predĺžení a ukončila tak najdlhšiu víťaznú sériu v klubovej histórii, ktorá trvala 12 zápasov. "Panteri" viedli 2:0, ale v 26. minúte znižoval skóre Daniel Sedin a v 58. minúte vyrovnal 19-ročný mladík a účastník nedávnych MS do 20 rokov Jake Virtanen a v predĺžení pri vylúčení Jaromíra Jágra rozhodol Daniel Sedin. Ten strelil svoj 346. gól za Canucks a vyrovnal sa na čele klubových tabuliek krajanovi Markusovi Näslundovi.

New York Rangers - Boston 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 41. Brassard (Zuccarello, McDonagh), 59. Fast (Yandle, Klein) - 30. J. Hayes (Spooner, CHÁRA)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:13 min, 2 strely, 1 asistencia, 1 plusový bod

Calgary - San Jose 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Góly: 14. Monahan (Ferland, Gaudreau), 32. Wideman (Gaudreau, Giordano), 32. S. Bennett (Backlund, Brodie), 57. Ferland (Backlund, Hamilton) - 6. J. Thornton (Pavelski), 10. Donskoi (Dillon, Tierney), 22. Couture, 46. Burns (Marleau, J. Thornton), 51. J. Ward (Burns)

Vancouver - Florida 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 26. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata), 58. Virtanen (Bärtschi, Horvat), 63. D. Sedin (H. Sedin, Edler) - 2. J. Jokinen (R. Smith), 20. Huberdeau (Barkov, Jágr)

Los Angeles - Detroit 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 3. Toffoli (Kopitar, Lucic), 37. Kopitar (Muzzin, Lucic), 42. Martinez (Doughty, Kopitar), 60. King (Kopitar, Doughty) - 16. TATAR (Helm, Daciuk), 19. Marčenko (Helm, Daciuk)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 12:42 min, 1 mínusový bod - Tomáš Tatar odohral 17:40 min, 1 gól, 1 strela, 2 trestné minúty, 1 plusový bod, 1 zblokovaná strela, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 9:50 min, 1 strela

Viac o téme: Zdeno Chára Detroit Red Wings Tomáš Tatar Boston Bruins
  • Zdroj: TASR, SITA