Zidane čaká od hráčov Realu omnoho viac: Päťgólové debakle sú len začiatok!

Zinedine ZidaneZinedine Zidane Zdroj: SITA

MADRID - Tri najlepšie tímy v španielskej futbalovej Primera División dosiahli v nedeľnom 20. kole presvedčivé víťazstvá. Vedúce Atlético Madrid zvíťazilo na Kanárskych ostrovoch nad Las Palmas 3:0, druhýkrát päťgólový prídel pod vedením nového trénera Zinedina Zidana predviedol Real Madrid proti Gijónu (5:1) a obhajca titulu FC Barcelona zo svojho štadióna Camp Nou vypoklonkoval Athletic Bilbao 6:0.

"Fantastický štart. Nie je ľahké streliť päť gólov," tešil sa Zidane, ktorého mužstvo pred týždňom vyprášilo La Coruňu 5:0. "Uvedomujem si, čoho všetkého sme schopní a čo v budúcnosti ešte ukážeme. Toto je len začiatok. Od tohto tímu očakávam omnoho viac," pridal francúzsky nástupca Rafaela Beníteza. Realu teraz znova zabral ofenzívny trojzáprah BBC, Gareth Bale skóroval raz a Karim Benzema s Cristianom Ronaldom každý dvakrát. Prví dvaja menovaní však nedohrali duel pre zranenia. "Hráči sú motivovanejší, keď je na lavičke 'Zizou'. Pre tím je veľkou vzpruhou. Nikdy som nemal zlý názor na Rafu, ale hľadí na futbal iným spôsobom než on. Zidane je uvoľnený a má bližšie k hráčom," vyhlásil Ronaldo.

Zranenie pribrzdilo jeho barcelonského rivala Lionela Messiho, ktorý z pokutového kopu v 7. min síce otvoril skóre nedeľného duelu, ale po prestávke prenechal miesto na trávniku Ardovi Turanovi. "Má mierne bolesti," neprezradil viac tréner Luis Enrique čerstvo už o päťnásobnom držiteľovi Zlatej lopty určenej najlepšiemu futbalistovi sveta. Na ihrisku po jeho odchode úradoval Luis Suárez, ktorý sa v druhom polčase prezentoval hetrikom a s osemnástimi gólmi je na čele poradia kanonierov celej ligy.

Atlético má o jeden odohraný zápas a dva body na konte viac než druhá Barcelona, za ktorou o dva body zaostáva Real. "Na našej mentalite zameriavajúcej sa len na najbližší zápas sa nič nemení," krotí očakávania po vstupe do druhej polovice sezóny tréner Atlética Diego Simeone.

Viac o téme: Real Madrid Zinedine Zidane