Weissov nečakaný prestup: Neuveríte, koho dres bude obliekať!

Vladimír Weiss rozhodol o triumfe svojho tímu
Vladimír Weiss rozhodol o triumfe svojho tímu

DOHA - Toto nikto nečakal! Slovenský reprezentant Vladimír Weiss mení dres. Prekvapením však ostáva, že technicky vybavený hráč sa ani tentokrát nevracia do Európy.

Weiss sa rozhodol podpísať kontrakt s konkurenčným klubom Al-Gharafa SC, ktorý si drží v ligovej tabuľke až 8. miesto. "Dohoda spečatená. Al-Gharafa Club na najbližších štyri a pol roka. Som šťastný. Ďakujem svojmu agentovi Minovi Raiolovi a rodine za všetko," napísal Weiss na Twitteri. Údajným dôvodom prestupu 26-ročného slovenského záložníka mali byť nezhody s trénerom v tíme Lekhwiya SC.


V priebehu ponleka vydal oficiálne stanovisko k tomuto prestupu: "Po príchode nového trénera Djamela Belmadiho sa v mojom bývalom klube určité veci zmenili, on si vyhliadol svojich hráčov a chcel aj nového útočníka. Bolo jasné, že jeden zo štyroch legionárov bude musieť odísť. Al-Gharafa je klub so slávnou minulosťou a ja chcem prispieť k tomu, aby som preň opäť pomohol vybojovať titul. Viac sa k danej záležitosti nebudem vyjadrovať, chcem sa plne sústrediť na futbal v mojom novom klube a teším sa už aj na marcový reprezentačný zraz.”

Slovenského krídelníka ešte pred pár dňami spájali s ruským futbalovým šampiónom Zenitom Petrohrad. Avšak to už je minulosťou, keďže sa upísal v poradí už druhému katarskému klubu.

Weiss v minulosti hájil farby gréckeho Olympiakosu Pireus a talianskej Pescary. V začiatkoch seniorskej kariéry ešte ako kmeňový hráč anglického Manchestru City hosťoval v Boltone Wanderers, Glasgowe Rangers a Espanyole Barcelona. 

 


Tagy: Vladimír Weiss Lekhwiya SC

Zdroj:
sportky.sk
Foto:
Lekhwiyaclub.com, Video: Youtube

DISKUSIA