Slovanisti po postupe do play off: Ôsme miesto zaslúžené, proti CSKA nemáme čo stratiť

Na snímke ďakovačka hráčov Slovana po víťaznom hokejovom stretnutí KHL HC Slovan Bratislava - Dinamo RigaNa snímke ďakovačka hráčov Slovana po víťaznom hokejovom stretnutí KHL HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava zvládli dôležitý pondelkový domáci zápas v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Lotyšský tím Dinamo Riga zdolali 3:2 po predĺžení a už majú istotu postupu do play-off. Ich súperom v 1. kole vyraďovacej časti bude CSKA Moskva, séria na štyri víťazstvá sa začne 21. februára v ruskej metropole.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Vedel som, že mužstvo je dobre namotivané, ukázalo sa však, že bolo až premotivované a príliš sebaisté. Vedeli sme, že súper nemá čo stratiť a bude v kľude, ale pôjde do toho naplno. Prvú tretinu sme neboli lepší, v druhej sme začali plniť taktické pokyny, dostali súpera pod tlak, dali dva góly, ale nedorazili sme ich. V tretej tretine sme začali brániť výsledok a to my nevieme. Som šťastný, že sme postúpili, dokázali sme to, ale mrzelo ma kvôli fanúšikom, že sme to lepšie neuhrali. Mohli si to užiť aj viac. Myslím si, že si ôsme miesto zaslúžime. Teraz sa pripravíme na play off. Verím, že sa chalani zvučného súpera nezľaknú, ba čo viac, že ho potrápia."

Ľubomír Višňovský, obranca Slovana: "Dve tretiny boli z našej strany O.K., v tretej sa stalo to, čo som očakával. Jednoducho sme prestali hrať, vôbec sme ich nenapádali, stredné pásmo úplne zle... Treba sa z toho poučiť. Našťastie, získali sme postupový bod a v predĺžení sme rozhodli. Bol to dobrý zápas, ale musíme sa vyvarovať takýchto momentov. Proti CSKA nemáme čo stratiť, iba získať."

Lukáš Kašpar, útočník a autor druhého gólu Slovana: "Je to super, všetci sme chceli byť v play off - fanúšikovia i my hráči. Máme to za sebou, teraz sa musíme pripraviť na play off. Keď Dinamo vyrovnalo, bolo to nepríjemné. Za stavu 2:0 sme mali hrať ináč, takto sme sa museli strachovať o výsledok. V predĺžení ma Brust krásne vyslal do brejku, on to vie, Rok tam už bol úplne sám. Je to super, že sme v play off. Počas reprezentačnej prestávky sa budeme pripravovať nielen na záver základnej časti, ale aj na CSKA.

Andrej Šťastný (útočník Slovana): "Je to super pocit, sme veľmi radi. Škoda len, že sme to takto zdramatizovali a mali sme namále. Boli sme lepší a play-off si zaslúžime. Im sa hralo lepšie, o nič im nešlo. Minimálne bod sme potrebovali, máme dva."

Viac o téme: CSKA Moskva HC Slovan Bratislava Dinamo Riga