VIDEO Dortmund zvíťazil v Leverkusene: Vylúčený tréner odmietol opustiť lavičku

Pierre-Emerick AubameyangPierre-Emerick Aubameyang Zdroj: SITA

LEVERKUSEN - Borussia Dortmund zvíťazila v 22. kole nemeckej futbalovej ligy na ihrisku Bayeru Leverkusen 1:0 a udržala sa v osembodovom závese za vedúcim Bayernom Mníchov. Leverkusen zostal štvrtý.

O výsledku rozhodol v 64. minúte Aubameyang. Na konci rýchleho protiútoku poslal Durm prihrávku pred prázdnu bránu a gabonský kanonier strelil 31. súťažný gól v sezóne. V bundeslige ich má na konte 21, o jeden menej ako líder tabuľky strelcov Lewandowski z Bayernu.

Potom sa ale viac ako desať minút nehralo. Domácemu trénerovi Rogerovi Schmidtovi sa nepáčilo, že Dortmund na začiatku gólovej akcie rozohral priamy kop o niekoľko metrov ďalej, než došlo k zákroku Kiesslinga. Rozhodca Felix Zwayer síce kouča vykázal na tribúnu, lenže Schmidt odmietol lavičku opustiť. Zwayer preto poslal oba tímy do šatní a pokračovalo sa až o niekoľko minút neskôr.

Schmidt už sa na lavičku nevrátil. Jeho tím ale mohol v úplnom závere vyrovnať, do veľkej šance sa po akcii Bellarabiho dostal Javier Hernández, lenže z desiatich metrov zamieril tesne vedľa.

Leverkusen - Dortmund 0:1 (0:0)
Gól: 64. Aubameyang

Hannover - Augsburg 0:1 (0:1)
Gól: 14. Koo Ja-Cheol

Schalke - Stuttgart 1:1 (1:0)
Góly: 14. Belhanda - 74. Harnik

Viac o téme: Dortmund Leverkusen