VIDEO Osemfinálová odveta v Madride bude zaujímavá: Oslabený PSV odolal tlaku Atlética

Gabi Fernández a Marco van Ginkel v súboji o loptuGabi Fernández a Marco van Ginkel v súboji o loptu Zdroj: SITA

EINDHOVEN - V druhom stredajšom zápase remizoval PSV Eindhoven pred svojimi fanúšikmi s Atléticom Madrid 0:0. Domáci dohrávali od 68. minúty bez vylúčeného Pereiru, no tlaku súpera sa ubránili.

Holandský šampión sa vo vyraďovačke LM predstavil prvýkrát od sezóny 2006/07 a už v úvode mohol mať jeho návrat trpkú príchuť. V 5. minúte ušiel domácej obrane Vietto, ktorý prekonal brankára Zoeta, no loptu tesne pred čiarou odkopol Bruma. V ďalších minútach držali loptu viac na kopačkách zverenci trénera Phillipa Cocua, no cez obranný blok Atletica sa nevedeli dostať do vyložených šancí. V 22. minúte sa do nádejnej rútil Locadia, no za cenu žltej karty ho zastavil Savič. Španieli si vypracovali tutovku v 30. minúte. Po hlavičkovom súboji v strede poľa sa dostal k lopte Gabi, ktorý vysunul Griezmann, ten však nezakončil sólo najlepšie a Zoeta neprehodil. Jediná gólová možnosť domácich v prvom polčase prišla o dve minúty neskôr. Tiesnený Pröpper vypálil z hranice šestnástky, no Oblak vytiahol pohotový zákrok a následnú strelu Willemsa zblokovala obrana.

Aj v druhom dejstve pokračoval opatrný futbal, oba celky sa sústredili na pozornú defenzívu. V 62. minúte sa po rohu zavesil do vzduchu Godin a dostal loptu do siete, no rozhodca gól neuznal pre faul obrancu hostí. V 68. minúte prišla pohroma pre domácich, Pereiro videl po súboji s Godinom druhú žltú kartu a PSV dohrávalo v desiatich. Atletico tak dostalo ideálnu šancu na triumf, no jeho ofenzívne snahy boli bez myšlienky a jalové. Hráči PSV tak udržali cennú remízu.

PSV Eindhoven (Hol.) - Atlético Madrid (Šp.) 0:0
ŽK: 54. Pereiro - 22. Savič, ČK: 68. Pereiro (PSV) po druhej ŽK, rozhodoval: Orsato (Tal.)

PSV Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Willems - Pröpper - Van Ginkel, Guardado (75. Hendrix) - Narsingh (65. Isimat-Mirin), Pereiro, Locadia (86. Lestienne)

Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Savič, Godín, Filipe Luís - Saúl Níguez (74. Correa), Gabi - Oliver Torres, Koke - Griezmann, Luciano Vietto (61. F. Torres)

Viac o téme: Atlético Madrid PSV Eindhoven