VIDEO Thornton sa rozhodol pomstiť spoluhráča: Dres cez hlavu a tri silné ľavačky

Adam McQuaid a Shawn Thornton sa pobiliAdam McQuaid a Shawn Thornton sa pobili Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Florida v noci bojovala o body s tabuľkovým susedom z Bostonu. Zápas mal poriadne grády, veď hneď v prvej tretine padlo až päť gólov a z kraja tej druhej sa poriadne iskrilo.

Boston už vyhrával 4:1, no McQuaid si aj tak neudržal nervy na uzde. Ešte iba v druhej minúte druhej tretiny sa pri mantineli dlhšie doťahoval s Howdenom, ktorý sa dostal na kolená. Presne v tomto momente McQuaid do zraniteľného spoluhráča silno udrel, až ho odhodilo do mantinelu. Celý incident si všimli nie len rozhodcovia, ale aj komentátori, ktorí okamžite očakávali, že takýto skutok neostane bez odozvy.

Pomstiteľ bol v tomto prípade skúsený bitkár Shawn Thornton, ktorý v Bostone odohral sedem sezón, no v tomto prípade si neváhal zastať spoluhráča z Floridy. Celá bitka najprv nevyzerala na veľkú pästnú výmenu, no potom sa Thorntonovi podarilo zhodiť súperovi prilbu. Následne mu pretiahol cez hlavu dres a kým ho stačili zastaviť rozhodcovia, stihol rozdať tri silné údery ľavačkou.

Možno práve tento moment pomohol Floride k otočke, pretože nepriaznivé skóre 1:4 stihla do konca zápasu vyrovnať a získala tak aspoň bod za prehru po predĺžení, ktoré rozhodol Stempniak.

Viac o téme: Florida Panthers Boston Bruins Adam McQuaid Shawn Thornton
  • Zdroj: sportky.sk