Slovenský tím a Svitko pôjdu medzinárodnú šesťdňovú v Španielsku

Motocyklový jazdec Slovnaft Teamu Štefan Svitko
Motocyklový jazdec Slovnaft Teamu Štefan Svitko

BRATSIALAVA - Po vlaňajšom úspešnom zorganizovaní 90. ročníka medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže v Košiciach sa v začínajúcej sezóne uskutočnia na Slovensku ďalšie významné medzinárodné podujatia.

"V kalendári Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) na rok 2016 sú zaradené preteky majstrovstiev Európy, podujatia seriálu Alpe Adria a po prvýkrát v histórii i celosvetový zraz mototuristov FIM Rally, nepísaných majstrovstiev sveta v mototuristike klubov a národných tímov," informovala na tlačovej konferencii v Inchebe, dejisku výstavy Motocykel Boat Show, generálna sekretárka SMF Tatiana Kašlíková. Zraz FIM Rally sa uskutoční v oblasti Liptovského Mikuláša a Liptovského Trnovca v dňoch 29. júna - 1. júla a organizátori z klubu Riders Levice očakávajú do 2500 motocyklistov z celého sveta.

Na tohtoročnej medzinárodnej šesťdňovej súťaži na okruhu Navarra v španielskom Los Arcose bude štartovať aj slovenský trophy tím, v ktorom by sa mal opäť predstaviť druhý muž tohtoročnej Rely Dakar Štefan Svitko. Príležitosť na štart v Španielsku dostanú aj ženy.  V dňoch 16.-17. apríla sa motokrosový areál v Šenkviciach už po tretí raz v rade za sebou stane dejiskom ME tried MX65 a MX85 a ME triedy MX Open.

V oblasti štátnej reprezentácie sa mládežnícky slovenský tím zúčastní Svetového motokrosu národov v Taliansku. Viacerí jazdci budú štartovať na seriáloch ME a na podujatiach ADAC v Nemecku.

Vrcholom domácej plochodrážnej sezóny bude semifinále ME jednotlivcov (15. mája), ktoré na jedinej slovenskej plochodrážnej dráhe zorganizuje Speedway club Žarnovica. Slovensko získalo pre rok 2016 jedno miesto v kvalifikácii Grand Prix v dánskom Munkebu, kde sa predstaví Martin Vaculík.

Súčasťou výstavy Motocykel Boat Show bude aj autogramiáda dvoch slovenských motocyklových reprezentantov, účastníkov tohtoročnej Rely Dakar, Štefana Svitka a Ivana Jakeša. Uskutoční sa v piatok a v sobotu 11. a 12. marca o 10,30 h, 13.30 a 16.30 h.


Tagy: Štefan Svitko

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA