Lacko sa vo Washingtone ďalej už nedostal: V 2. kole mu vystavil stopku Jack Sock

Slovenský tenista Lukáš LackoSlovenský tenista Lukáš Lacko Zdroj: SITA

WASHINGTON - Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 2. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone. Lacko podľahol nasadenej šestke, Američanovi Jackovi Sockovi, za 87 minút 6:7 (1), 4:6.

Domáci tenista, ktorému patrí v rebríčku ATP 26. priečka, vypálil na slovenského hráča 10 es a rozhodujúcim spôsobom mu vzal podanie v desiatom geme druhého setu, keď premenil prvý mečbal na 6:4. Pritom v druhom dejstve bol 28-ročný Lacko (102. v renkingu ATP) prvý, kto sa dostal do brejku - viedol 3:1. V prvom sete si obaja súperi udržali svoj servis a o jeho osude rozhodol tajbrejk.

Výsledky stredajších stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 1 877 705 USD, tvrdý povrch Sportmaster):