VIDEO Barcelona slávi prvý tohtoročný titul: Messi spečatil fantastický triumf nad Sevillou!

Lionel Messi sa teší zo SuperpoháraLionel Messi sa teší zo Superpohára Zdroj: SITA/AP

SEVILLA - Futbalisti FC Barcelona majú na konte rekordný 13. triumf v španielskom Superpohári. Tohtoročnú edíciu ovládli suverénnym spôsobom, keď po víťazstve 2:0 na ihrisku FC Sevilla zdolali svojho rivala aj v stredajšej domácej odvete jednoznačne 3:0.

Dvoma gólmi sa na štadióne Camp Nou prezentoval Arda Turan, ktorý otvoril skóre už v 10. minúte stretnutia. Brankár domácich Claudio Bravo po polhodine hry zneškodnil pokutový kop Vicenta Iborru a hneď po prestávke pridal Turan druhý presný zásah. Víťazstvo Kataláncov spečatil v 55. minúte Lionel Messi. "Určite nie sme unavení z vyhrávania trofejí. Treba dúfať, že naše triumfy budú pokračovať aj počas ďalších rokov. Sme ambiciózny tím," povedal stredopoliar Barcelony Sergio Busquets.

Barcelona predtým naposledy získala Superpohár v roku 2013, vlani sa z trofeje tešili hráči Athletica Bilbao. Kvality Kataláncov ocenil aj tréner Sevilly Jorge Sampaoli: "Hrajú krásny futbal a je ťažké ich zastaviť. Veľmi rýchlo si posúvajú loptu a držať s nimi krok je potom mimoriadne náročné."

FC Barcelona - FC Sevilla 3:0 (1:0) - prvý zápas: 2:0, Barcelona získala trofej
Góly: 10. a 46. Turan, 55. Messi

Viac o téme: Lionel Messi Barcelona Arda Turan Superpohár Fc Sevilla
  • Zdroj: TASR, SITA