Americké médiá šokujú: Česká tenistka je v tomto najlepšia, nemá na ňu ani Serena!

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

NEW YORK - Americké denníky smútia, že Serena Williamsová neprekoná rekord Steffi Grafovej v počte týždňov v pozícii svetovej jednotky v rade ani počet jej grandslamových titulov. Zároveň však oceňujú brilantnú hru jej premožiteľky. Zhodujú sa, že Karolína Plíšková má najlepší servis zo všetkých tenistiek.

"Nestáva sa často, aby Serenu Williamsovú niekto prestrieľal na servise a prehral silou, ale vo štvrtok sa to stalo. Karolína Plíšková takmer dokonalou hrou ohromila 22 000 divákov, ktorí sa prišli pozrieť na najlepšiu tenistku všetkých čias," napísal Wall Street Journal.

Tiež New York Post označil Plíškovej servis za pravdepodobne najlepší na okruhu: "Plíšková dominovala od začiatku do konca, predviedla zlovestný pokoj a iný servis, ako majú jej súperky. Tým zatlačila Williamsovú do defenzívy, z ktorej mohla len odpovedať, nie niečo začínať."

"Superžena je tiež len človek. Nevykoľajil ju kryptonit, ale kombinácia impozantnej hry Plíškovej a zraneného kolena," napísal New York Post v narážke na tajomný prvok, ktorý mohol zničiť Supermana.

Pre Washington Post bolo prekvapenie tým väčšia, že grandslamovú bilanciu Plíškovej označil za mikroskopickú vzhľadom na to, že ešte nikdy neprekročila prah tretieho kola. "Ukázala, ako skvele ovláda svoje nervy, a múdro umiestnenými podaniami s veľkým odskokom zmenila čelo rebríčka," napísal Washington Post. Vypočítal, že Plíšková porazila súperku 7:5 na esá a 27:21 na nevrátené podania.

New York Times pripomenul, že vlani Serena Williamsová na US Open skončila tiež prekvapivo v semifinále v zápase s Taliankou Robertou Vinciovou. "Vtedy to mohlo byť tlakom, vyvolaným snahou vyhrať štyri grand slamy v jednom roku. Teraz tu tlak nebol, zato tu bola ešte väčšia žiara jej súperky. Plíšková neukázala ani slabé nervy ani neskúsenosť pri šokujúcom prekvapení štvrtkového večera."

Americká tlač pripomína, že pre tridsaťštyriročný Serenu bude stále ťažšie čeliť náporu mladších hráčok. Steffi Grafová končila v tridsiatke rokoch a za posledné tri sezóny kariéry vyhrala len jediný grandslamový titul. "Čas nikto nezastaví," konštatoval New York Post.


Tagy: Serena Williamsová Karolína Plíšková

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA