VIDEO Milik zariadil obrat Neapolu vedeného Hamšíkom, v Lisabone sa body delili

Gólové oslavy futbalistov NeapolaGólové oslavy futbalistov Neapola Zdroj: SITA

KYJEV/LISABON - Úspešný vstup do nového ročníka Ligy majstrov UEFA majú za sebou futbalisti SSC Neapol. Taliansky vicemajster na úvod bojov v B-skupine vyhral na pôde Dynama Kyjev 2:1. Triumf hostí režíroval poľský útočník Arkadiusz Milik, ktorý sa dvoma presnými hlavičkami presadil ešte v prvom polčase.

Neapol nastúpil v základnej zostave aj so svojím slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom. Ten stál na začiatku akcie pri druhom góle Milika, keď po jeho šikovnom prenesení hry centroval do pokutového územia Jose Callejon. Hamšík hral do 62. minúty, na ihrisku ho vystriedal Piotr Zielinski. "Síce do vedenia išli domáci, no my sme otočili skóre ešte pred prestávkou. V druhom dejstve už gól nepadol, domov cestujeme s troma bodmi," uviedol Hamšík pre svoj oficiálny web a dodal: "Hra nebola najlepšia, no víťazstvo je naše. Navyše sme uspeli vonku. Musíme sa poučiť z chýb."

Ďalším súperom SSC bude 28. septembra lisabonská Benfica, ktorá v stredu remizovala s Besiktasom Istanbul 1:1.

B-skupina:

Dynamo Kyjev (Ukr.) - SSC Neapol (Tal.) 1:2 (1:2)
Góly: 26. Garmaš - 36. a 45.+ Milik, ČK: 68. Sydorčuk (Kyjev) po druhej ŽK, rozhodoval: William Collum (Škót.)

Kyjev: Šovkovskij - J. Makarenko, Vida, Chačeridi, Antunes - Jarmolenko, Sydorčuk, Rybalka (82. Korzun), Garmaš, Cygankov (73. Gusev) - Moráes (87. O. Gladkij)

Neapol: Reina - Hysaj, Raúl Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Hamšík (62. Zieliňski) - Callejón, Milik (82. Gabbiadini), Mertens (73. Insigne)

Benfica Lisabon (Portug.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 1:1 (1:0)
Góly: 12. Cervi - 90.+ Talisca, rozhodoval: Milorad Mažič (Srb.)

Benfica: Ederson - Semedo, Lisandro López, Nilsson-Lindelöf, Grimaldo - Horta, Fejsa (89. Celis) - Salvio, Cervi (70. Samaris), Pizzi - Guedes

Besiktas: Zengin - A. Beck, Marcelo, Tošič, Adriano (63. Cenk Tosun) - Gökhan Inler, A. Hutchinson - Quaresma, Özyakup (46. Talisca), Erkin - Aboubakar (81. Olcay Sahan)

Viac o téme: Marek Hamšík S.S.C. Napoli FC Dynamo Kyjev S.L. Benfica Beşiktaş J.K.