VIDEO Nebojácny Slovan pokračuje vo víťaznom ťažení: Belasá družina vykradla aj Moskvu!

Slovan si pripísal ďalšie cenné víťazstvoSlovan si pripísal ďalšie cenné víťazstvo Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava vybojovali v stredajšom dueli KHL mimoriadne cenné tri body. Na ľade favorizovaného Dinama Moskva predviedli kompaktný výkon a vďaka vysokej efektivite i výborne chytajúcemu Barrymu Brustovi triumfovali 5:3.

Na náročnom tohtotýždňovom tripe zabodovali už druhýkrát, keď v pondelok vyhrali nad Lokomotivom Jaroslavľ 3:2 po predĺžení. Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia vonkajšiu sériu v piatok o 18.30 h na ľade Viťazu Podoľsk.

Slovan vykorčuľoval na súpera odhodlane a svojím prejavom v prvej tretine ho dokonale zaskočil. Dinamo sa v 2. minúte síce ujalo vedenia, keď si Fjodorovovu prihrávku nešťastne zrazil do bránky Ďaloga, no postupom času stratilo kontrolu nad zápasom. Útočnú vlajku "belasých" pozdvihol Cheechoo, ktorý spoločne s Taffeom a Hlinkom viackrát pohrozil defenzíve domácich. V 17. minúte sa Slovan v presilovke o dvoch hráčov dočkal vyrovnania, Cheechoo vysunul Ďalogu na ľavom krídle a ten trafil presne pomedzi Jeriomenkove betóny. Hostia si ofenzívnou aktivitou vyslúžili početnú výhodu aj v závere tretiny. Dobrou kombináciou zovreli súpera pred vlastným brankárom a päť sekúnd pred sirénou sa dostali do vedenia, keď sa presným švihom od modrej presadil Kundrátek - 1:2.

Dvadsaťsedemsekúnd po štarte druhej tretiny osvedčil dlhoročné skúsenosti Taffe. Výborným forčekingom obral o puk Mironova a Cheechoo gólovou strelou z prvej zariadil brankársku výmenu Jeriomenko - Lazušin. Dinamo následne zvýšilo útočnú snahu i streleckú produkciu. Obrana Slovana udržala domácich na uzde len do 28. minúty, keď trio Rybakov - Sopin - Kokujov dokonalou kombináciou na jeden dotyk znížilo na 2:3. Výborne chytajúceho Brusta to nerozladilo a "belasí" sa od jeho parádnych zákrokov odrazili za dvojgólovým náskokom. Taffe opäť predviedol skvelý prehľad, z rohu klziska nabil nabiehajúcemu Kundrátkovi, ktorý so šťastím prepálil Lazušina. Narastajúci tlak Dinama vyvrcholil ďalším znížením v 38. minúte, z veľkého uhla sa presadil Kuznecov.

Dinamo odštartovalo tretiu tretinu s úmyslom zmazať tesný náskok súpera. Pri vylúčení Viedenského malo na to výbornú príležitosť, ale presilovku nevyužilo a v 46. minúte inkasovalo piaty gól. Po Plastinovej vyrazenej strele si našiel priestor na dorážku v spleti tiel Jeglič a namieril ju presne pod žŕdku. V ďalšom priebehu sa k Brustovi pri sústavnom tlaku domácich priklonilo aj šťastie, Fjodorov vo vyloženej príležitosti trafil len jeho lapačku a pri ďalšej možnosti zazvonila horná žŕdka. Záver stretnutia "belasí" takticky zvládli a zaknihovali cenné tri body.

Dinamo Moskva - HC Slovan Bratislava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Góly: 3. A. Fiodorov (D. Tarasov), 28. Kokujov (Sopin, Rybakov), 38. A. Kuznecov (Makľukov, Podšenďalov) - 17. Marek Ďaloga (Cheechoo, Starosta), 20. Kundrátek (Cheechoo), 21. Cheechoo (Taffe), 32. Kundrátek (Taffe), 46. Jeglič (Plastino)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Sergejev - Berseňov, Judin (všetci Rus.), 4653 divákov

Dinamo Moskva: Jeriomenko (23. Lazušin) - Hietanen, Mironov, Robinson, Makľukov, Rylov, Solovjov - Karpov, Cvetkov, Karsums - Kokujov, Rybakov, Sopin - Igumnov, Kuznecov, Kokarev - Tarasov, Fjodorov, Šipov - Podšenďalov

Slovan Bratislava: Brust - Starosta, Kundrátek, Švarný, Plastino, Meszároš, Bačik, Pokorný, Ďaloga - Cheechoo, Taffe, Hlinka - Nedorost, Jeglič, Valský - Lušňák, Chipchura, Vopelka - Kubalík, Viedenský, Šiška

Miloš Říha, tréner Slovana: "Som rád, že sme podali disciplinovaný a taktický výkon. Dinamo má silné mužstvo, doma hrá dobre, málo tu prehráva. Chlapci hrali pre mužstvo, pre výsledok, nie individuálne. Odohrali sme dobrý zápas, tešíme sa z troch bodov."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava FK Dinamo Moskva
  • Zdroj: TASR, športky