VIDEO Výborný Hossa takto poslal zápas do predĺženia: Je našou veľkou zbraňou

Marián Hossa sa raduje z gólu Marián Hossa sa raduje z gólu Zdroj: Facebook - Chicago Blackhakws

CHICAGO - Slovenský hokejista v službách Chicaga Marián Hossa si v noci na sobotu v domácom zápase NHL s Washingtonom pripísal gól a asistenciu, jeho Blackhawks však napokon prehrali 2:3 po predĺžení. Capitals tak prestrihli "jastrabom" ich sedemzápasovú víťaznú šnúru. Hossa potvrdil výbornú formu v úvode sezóny, keď v 14 stretnutiach nazbieral rovnaký počet bodov (8+6).

Slovenský útočník vyrovnal na 2:2 pri záverečnej hre bez brankára, keď 22,3 sekundy pred treťou sirénou zblízka dostal puk za Craiga Andersona a poslal duel do predĺženia. Bol to jeho ôsmy gól v sezóne a siedmy z uplynulých ôsmich duelov. "Je radosť pozerať ako hrá v poslednej dobe. Hrá s veľkou energiou a je našou veľkou zbraňou," povedal pre nhl.com o Hossovi kapitán Blackhawks Jonathan Toews.

Chicago získalo minimálne bod v desiatom zápase za sebou, ale o víťaznú sériu prišlo, pretože v predĺžení rozhodol Marcus Johansson. "Vyhrať v tejto hale je skvelé. Blackhawks žijú z domáceho publika a hrá sa tu naozaj ťažko," povedal tréner Capitals Barry Trotz. Spokojný bol aj tréner Chicaga Joel Quenneville. "Získali sme cenný bod. Washington je veľmi dobrý tím, ktorý nám narobil problémy. Našťastie sme v závere vyrovnali vďaka streleckej forme Hossu," povedal Quenneville pre zámorské médiá. Hossa bol na ľade takmer 20 minút, okrem gólu a asistencie zaznamenal tri strely na bránku, plusový bod a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Druhý slovenský útočník "jastrabov" Richard Pánik nebodoval. Chicago hralo bez svojho najproduktívnejšieho hráča Arťoma Anisimova, ruský center chýbal pre zranenie hornej časti tela.

Viac o téme: Washington Capitals Marián Hossa Chicago Blackhawks