Murray v Londýne zvládol prvú prekážku: Do boja o semifinále vstúpil vo veľkej pohode

Andy MurrayAndy Murray Zdroj: SITA

LONDÝN - Vo večernom zápase skupiny Johna McEnroea turnaja majstov v Londýne zvíťazil Andy Murray, premiérovo v pozícii svetovej jednotky, nad Chorvátom Marinom Čiličom v dvoch setoch 6:3, 6:2.

Murray vykročil za postupom do semifinále vo veľkej pohode. V úvodnom sete duelu s Čiličom vynikol fyzickou hrou, ktorej dominantou bola predovšetkým ideálna dĺžka úderov v rýchlom prechode z obrany do útoku. Hoci prinieslo úvodné dejstvo viacero vyrovnaných výmen, Murraymu v ňom pomohli dva úspešné brejky. Vypracoval si náskok 3:1 a istotou na podaní napokon triumfoval za 47 minút. V druhom sete sa Brit rozhýbal na základnej čiare, rozmiestňovanými loptičkami dostal do pohybu aj Čiliča a donútil ho k viacerým nevynúteným chybám. Sám sa síce dostal do menšieho útlmu, no v ôsmej hre napokon dotiahol duel do víťazného konca, keď premenil hneď prvý z troch mečbalov.