VIDEO Košice sa vyzúrili na oslabenom Martine, Nitra neuspela pod Tatrami

Sprava: Petr Chaloupka z HK Poprad a Matt Cope z HK Nitra v pästnej výmeneSprava: Petr Chaloupka z HK Poprad a Matt Cope z HK Nitra v pästnej výmene Zdroj: SITA

POPRAD - V prvej tretine sa pod Tatrami viac nehralo ako hralo. Hernú prevahu z úvodu zápasu hostia pretavili do vedúceho gólu až v 11. minúte. Šúrekovi zaclonil výhľad spoluhráč Kurali a Piačkova propagačná strela sa zatrepotala v sieti - 0:1.

Na opačnej strane dostal Valent dve minúty za úmyselné posunutie bránky. Hosťom sa na trestnú lavicu nechcelo, za čo dostali za zdržiavanie ďalšie dve minúty. Keď sa konečne po dlhej prestávke začalo opäť hrať, početnú výhodu Popradu o dvoch hráčov na päť minút prerušila zle ukotvená brána. Nitra sa domácej bezzubej presilovke poľahky ubránila, aby z nenápadnej akcie skóroval v 16. minúte bekhendom Lichanech a vyrovnal. To bol signál pre publikum, ktoré zahádzalo ľad plyšovými hračkami pre deti v núdzi. Lichancov gól musel potvrdiť ešte videorozhodca. Po ďalšej vynútenej pauze znova udreli "kamzíci" v presilovke gólom do šatne, keď Suchého strelu tečoval Mlynarovič.

Nitra mala i po prvej prestávke viac z hry. Domácich niekedy na dlhé minúty zatvárala v obrannom pásme. Vyrovnanie prišlo v polovici stretnutia z hokejky Mezeia, ktorý počas presilovkového obliehania Šúrekovej bránky nechytateľne vystrelil od modrej čiary. Jedinú šancu na skórovanie si Popradčania vytvorili pri vylúčení Raisa. Mlynarovič ale sám pred Valentom prestrelil bránu.

Hostia v treťom dejstve doplatili na sériu štyroch vylúčení v rýchlom slede. Najprv dali domácim 106-sekundový reparát o dvoch hráčov, ale popradskí hokejisti nedokázali nič vymyslieť. Rozhodujúci gól prišiel až pri vylúčení Paukovčeka, kedy pri signalizovanom vylúčení Blackwatera prepálil Valenta Popradčan Lapšanský - 3:2. Tri minúty pred koncom trafil do konštrukcie brány Mezei a následne si hosita zobrali oddychový čas. Pri hre Nitry bez brankára pečatil víťazstvo Popradu 4:2 do prázdnej bránky kapitán Arne Kroták.

HK Poprad - HK Nitra 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Góly: 16. Lichanec (Abramov, Štrauch), 20. Mlynarovič (Suchý, Troliga), 50. Lapšanský, 59. Kroták (Bagin, Chaloupka) – 11. Piačka (Chalupa), 31. Štefanka (Mezei, Krištof). Rozhodovali: Jura, Lauff – Korba, Bogdaň, vylúčení: 6:10, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1105 divákov

Poprad: Šúrek – Chaloupka, Fabian, Suchý, Dinda, Kurali, Ježek, Pokovič, Bagin – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Murček, Mlynarovič, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Abramov, Lichanec, Štrauch

Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Pupák, P. König, Bene – Macík, Paukovček, Blackwater – Štefanka, Krištof, Cope – H. Ručkay, Bajtek, D. König – Chalupa, Šille, Piačka

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Nitra hrala oveľa lepšie, ako keď sme hrali u nich doma. V tomto stretnutí sme urobili najviac chýb zo všetkých zápasov pod mojím vedením. Dnes sme nehrali extra dobrý hokej, ale vyhrali sme tímovosťou. Celý zápas sme ťahali za kratší koniec, pretože ofenzívna sila Nitry je na veľmi vysokej úrovni. V živote nevíťazí vždy ten, kto je favoritom, ale ten, kto verí vo víťazstvo až do konca. Tímový duch nám priniesol tri body. Tie potrebujeme ako soľ."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Celý zápas sme boli lepší. Mali sme tlak, ale nedokázali sme sa presadiť v predbránkovom priestore, ktorý súper dobre vykrýval. Mali sme dnes veľmi veľa vylúčení. Niektoré boli našou nedisciplinovanosťou, niektorým ale nerozumiem. Súper jednu z nich v tretej tretine využil. V závere sme už nedokázali vyrovnať, naopak sme inkasovali pri hre bez brankára."

Košice rozdrvili Martin

Hosťom chýbalo zo zdravotných dôvodov viacero hráčov, ale v novom drese sa už predstavili útočníci Richard Mráz i Branislav Rapáč. Domáci stále nemohli počítať so Spilarom, Vašíčkom či Šoltésom a na pozícii stredného útočníka nastúpil obranca Eduard Šedivý. Košičania sa do súpera pustili s vervou a v prvej tretine mali jednoznačnú prevahu. V 5. minúte prekvapila brankára Pavlasa bekhendová strela Suju a keď hostia nechali Klímovi priveľa času na dorážku, prehrávali v 8. minúte už 0:2. Domáci boli na koni, ďalšie sľubné príležitosti nevyužili Hričina, Varga či Bartoš, ale príliš ich to mrzieť nemuselo. Presilovku o dvoch hráčov v 12. minúte využil Suja a keď Bartánus o štyri minúty úspešne zakončil individuálnu akciu, prepustil Pavlas miesto skúsenejšiemu Dzubinovi.

Úvod druhej tretiny priniesol vyrovnanejší hokej s martinskými príležitosťami na zníženie. V 24. minúte novic Richard Mráz v oslabení neuspel proti Habalovi, ktorý výborne zasiahol lapačkou. Aj hostia mali presilovku o dvoch hráčov, ale Habal si udržal čisté konto aj po dvojminútových martinských manévroch. Naopak, gólovo neefektívnych hostí mohol potrestať Hruška, ktorý neuspel z trestného strieľania v 28. minúte. Hostia pribrzdili gólostroj Košičanov aj vďaka viacerým istým zákrokom Dzubinu, ako napríklad v 31. minúte proti dobre mierenej strele Hričinu. Domáci útočník si však všetko vynahradil o dve minúty, keď pokusom z ostrého uhla prekvapil Dzubinu - 5:0. V gólovo úrodnom zápase hostia skorigovali v 39. minúte, keď chybnú rozohrávku Habala vystihol Korostin a po jeho prihrávke namieril Pokrivčák presne - 5:1. Aj druhú tretinu napokon vyhrali domáci, o čom rozhodol tri sekundy pred jej koncom Boltun, keď tečoval strelu Šmacha - 6:1.

V 43. minúte hostia využili presilovku, keď Róbert Varga zakončil vydarenú kombináciu - 6:2. Jednu z mnohých pozičných chýb hostí v obrane potrestal Hruška v 48. minúte a po individuálnom prieniku vymietol "šibenicu" Dzubinovej bránky. Diváci si želali aj populárnu "desiatku," ale ďalšie góly už nevideli.

HC Košice - MHC Martin 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)
Góly: 5. Suja (Bicek, Nagy), 8. Klíma (Bartoš, 12. Suja (Bartánus, Bicek), 18. Bartánus (Nagy, Habal), 34. Hričina (Boltun), 40. Boltun (Šmach, Hričina), 48. Hruška (Bartoš, Klíma) - 39. Pokrivčák (Korostin), 43. R. Varga (Markovič). Rozhodovali: Snášel, Majling - Gajan, Smrek, vylúčení: 9:9 na 2 min., navyše Pacalaj (Mart.) 10 min. za nešp. správ., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3589 divákov. Zmeny: 18. Dzubina (Mart.) namiesto Pavlasa.

HC Košice: Habal - Jankovič, Deyl, Matejka, Šmach, Dudáš, Pavúk - Bicek, Suja, Nagy - Hričina, Boltun, Milý - Bartánus, Šedivý, Varga - Klíma, Hruška, Bartoš

MHC Martin: Pavlas (18. Dzubina) - Pacalaj, Pulli, Rusina, Brňák, Salija, Leško, Dvořák, Vyskoč - Rapáč, Heizer, Mráz - Markovič, Galamboš, R. Varga - Korostin, Pokrivčák, Surovka - Dírer, Jurášek, Fabian

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "V prvej tretine sme si dobrým pohybom a nasadením vytvorili tlak. Prišli aj príležitosti, z ktorých sme viaceré využili. Sme spokojní s podaným výkonom proti bojovnému súperovi."

Pavol Paukovček, tréner MHC Martin: "O všetkom rozhodla prvá tretina. Hrali sme proti silnému súperovi, ktorý má na každom poste veľkú silu a my sme v našej pozliepanej zostave prehrávali po prvej tretine 0:4. To bol veľký luxus. Košičania sa dostali na koňa, dostávali nás pod tlak. Patrí ku cti našim chlapcom, že sa nepoddali. Stiahli sme hru na tri formácie, zlepšili sme pohyb a výkon sa mierne zlepšil. Chlapci bojovali až do konca zápasu, za čo som rád."

Stredoslovenské derby korisťou Liptákov

Do stredoslovenského derby vstúpili lepšie domáci, ktorí sa už v 5. minúte dostali do vedenia, po tom čo Nádašdi od modrej prestrelil Baroša. Efektivitu v početnej výhode preukázali Liptáci už o necelé dve minúty. Rudolf Huna našiel presnou prihrávkou pred bránou Cibáka, ktorý sa strelou z prvej nemýlil - 2:0. Na úvodné dva góly domácich odpovedali v 9. minúte aj Zvolenčania, keď osamotený Klhůfka na zadnej tyči nedal šancu Križanovi - 2:1. V závere prvého dejstva si oba tímy zahrali presilovku o jedného hráča, ale výraznejšiu šancu si nevypracovali.

Zvolenčania vstúpili do druhého dejstva ideálne. Už v 22. minúte vyrovnával na 2:2 Krejčí, ktorého nahodený puk od modrej skončil v mikulášskej bráne. V 26. minúte našiel Róbert Huna pred bránou Urama, ale ten nedokázal pretlačiť puk do Bartošovej brány. O necelé štyri minúty neskôr sa domácim podarilo dostať opäť do vedenia, keď Kadlubiak od modrej nedal šancu zvolenskému brankárovi. Diváci sa na hokej v Liptovskom Mikuláši určite nemohli sťažovať. Už v 36. minúte boli svedkami vyrovnávajúceho gólu hostí, o ktorý sa postaral druhým presným zásahom Krejčí. Netrvalo dlho a skóre sa na Liptove opäť menilo. V 38. minúte pálil od mantinelu presne Kabáč - 4:3.

Hneď po pár sekundách tretej tretiny mohli navýšiť svoje vedenia domáci hráči, ktorí súpera dostali pod tlak po vylúčení Zuzina, no výraznú gólovú šancu si nevypracovali. V 46. minúte sa skúšal individuálne presadiť Stümpel, ale ten zlyhal na Bartošovi. V 55. minúte mohli domáci predčasne rozhodnúť o plnom bodovom zisku, ale proti tomu bola tyčka Bartošovej bráne, ktorú nastrelil Sukeľ spomedzi kruhov. V samotnom závere to skúsili Zvolenčania aj v hre bez brankára, ale skórovať sa im už nepodarilo.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
Góly: 5. Nádašdi (Stümpel, Uram), 6. Cibák (Ru. Huna, Ri. Huna), 31. Kadlubiak (Stümpel), 38. Kabáč (Makovský) – 9. Klhůfek (Mráz, Majdan), 22. Krejčí (Puliš, L. Novák), 36. Krejčí (Zuzin, M. Novák). Rozhodovali: T. Orolin, Husár – Holienka, Gavalier, vylúčení: 8:7, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1100 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Moravčík, Šiška,Kadlubiak, Makovský – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Števuliak, Cibák, Uhrík – Brezniak, Stümpel, Kabáč

Zvolen: Baroš – M. Novák, Krejči, Hraško, Dubeň, Ivan, Plekhanov, Trnka, Priatka – L. Novák, Puliš, Zuzin – Klhůfek, Mráz, Majdan – Ďaloga, Jurík, Šišovský – Tatár, Jakubík, Žilka

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: “Dôležité bolo, že sme v úvode súperovi odskočili o dva góly. Snažili sme sa hrať agresívne, čo sa nám darilo. Vďaka typickej bojovnosti sme udržali víťazstvo na domácom ľade.”

Milan Staš, tréner Zvolena: “Mali sme v nohách štyri zápasy za šesť dní, čo sa pravdepodobne prejavilo aj na našom výkone. Súper nám gólovo odskakoval a v závere sme už nemali sily na vyrovnanie. Myslím si, že sme si zaslúžili bodovať.”

Nájazdová dráma v Nových Zámkoch

Súboj desiateho tímu so siedmym začal vo vysokom tempe, hra sa prelievala zo strany na stranu. Už po 27 sekundách sa dostal do dobrej palebnej pozície hosťujúci Bulík, no domáci gólman Lundström bol pozorný. V 4. minút putoval na trestnú lavicu Saarinen a veľkú šancu mala dvojica Holenda - Dlouhý, no netrafili bránu. Vzruch priniesla 11. minúta, keď oba celky predviedli niekoľko rýchlych útokov, avšak bez gólovej bodky. V 16. minúte sa vo vynikajúcej šanci ocitol domáci Paulovič, Kutej však jeho zakončenie skrotil. O pol minúty neskôr predviedol peknú individuálnu akciu domáci obranca Cardwell, tiež však stroskotal na trenčianskom brankárovi. V 18. minúte pretavili Novozámočania svoj veľký tlak v prvý gól, keď výborne zapracovala druhá formácia a Kytnár dorazil puk za Kutejov chrbát.

Druhá tretina sa, podobne ako prvá časť, niesla v rýchlom tempe, oba celky si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, no gólmani stáli na svojom mieste. Až v 26. minúte sa skóre menilo po druhý raz, keď presnou strelou vyrovnal hosťujúci Kozák. Vyrovnaný stav netrval dlho, pretože v 29. minúte sa po druhý raz presadil Kytnár, ktorý pretlačil puk za chrbát trenčianskeho brankára. O niekoľko sekúnd bolo opäť vyrovnané, keď sa presadil Trenčan Švec. V 34. minúte vyrobil domáci Kytnár pri rozohrávke veľkú chybu, ktorú chladnokrvne potrestal najproduktívnejší Trenčan a zároveň najlepší strelec vojakov Marcel Hossa.

Do záverečnej časti hry sa pustili domáci s jasným cieľom vyrovnať. Dlho sa im to však nedarilo. Nepodarilo sa to ani Drtinovi, ktorý nedokázal spracovať krížnu prihrávku od Brabenca. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby namieril v dobrej pozícii mimo Fábry, na druhej strane mohol pridať štvrtý gól Hossa, no Lundström jeho šancu zneškodnil. V 53. minúte vypukla na novozámockom štadióne vlna radosti, keď sa po Paulovičovej strele z otočky dobre zorientoval Fábry – 3:3. To naštartovalo Trenčanov, no Dlouhého bekhend skrotil Lundström. Na druhej strane mohol strhnúť vedenie na domácu stranu Paulovič, svoju veľkú šancu však nedokázal premeniť. Päť minút pred koncom vylúčil rozhodca dvoch Novozámočanov a domáci sa dve minúty bránili v dvojnásobnom početnom oslabení. A keďže sa ubránili, dospel duel do predĺženia.

V predĺžení sa pekne preštrikoval pred hosťujúceho brankára Čížek, no jeho bekhendové zakončenie smerovalo ponad Kutejovu bránu. 132 sekúnd pred koncom putoval na trestnú lavicu Trenčan Dlouhý, napriek tomu sa domácim nepodarilo strnúť výhru na svoju stranu a o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným exekútorom hosťujúci Sojčík.

HC Nové Zámky - Dukla Trenčín 3:4 pp a sn (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Kytnár (Fábry, Čaládi), 29. Kytnár (Paulovič), 53. Fábry (Paulovič) – 26. Kozák (Sojčík, Dlouhý) 30. Švec (Novák, Drgoň), 34. Hossa, rozhodujúci nájazd Sojčík. Rozhodovali: Stano, Fridrich - J. Tvrdoň, Synek, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Lundström - Čížek, Sandgren, Chovan, Mäkinen, Cardwell, Drtina, Maier - Bahenský, Brabenec, Saarinen - Paulovič, Kytnár, Fábry - Tibenský, Hudec, Čaládi - Lelkeš, Rehák, Tábi

Trenčín: Kutej – Bohunický, Drgoň, Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, Danko, L. Ďurkech – Dlouhý, Sojčík, Bulík – Marc. Hossa, J. Ručkay, T. Sýkora – D. Hudec, Smolka, Síkela - D. Novák, J. Švec, Briestenský

Ivan Černý, tréner HC Nové Zámky: "Prvá a tretia tretina bola z našej strany vcelku v poriadku, no tá druhá nám strašne ušla. Dostali sme v nej tri góly a z našej strany to boli školácke chyby. Sme radi, že sme nakoniec išli do remízového stavu. Musím chlapcov aj pochváliť, lebo pred koncom zápasu sme mali oslabenie o dvoch hráčov, to sme zvládli. No keď nedáme gól ani v predĺžení v presilovke, tak to potom ide do nájazdov. Máme strelcov, bohužiaľ sa nepresadili."

Josef Turek, tréner Dukly Trenčín: "Proti silnému súperovi sme podali veľmi dobrý výkon. Výborne nám zachytal gólman Kutej. Museli sme doťahovať výsledok ale druhá tretina sa nám podarila. Potom sme o to trojbodové víťazstvo prišli ale som rád, že sme zvládli to oslabenie v predĺžení a tiež nájazdy. Hovorí sa, že keď sa nedá presilovka 5 na 3, tak sa nedá vyhrať, no my sme dnes vyhrali. Chcel by som pochváliť všetkých hráčov, že odmakali celý zápas a dreli ako jeden tím."

Banská Bystrica si doma poradila so Žilinou

Po dvoch tretinách viedli domáci 3:1, no získať si dvojgólový náskok nebolo pre nich vôbec jednoduché. Žilinčania sa viezli na trojzápasovej víťaznej vlne a od začiatku vložili do hry veľkú porciu bojovnosti a dravosti. Síce už v 2. min prehrávali po góle Luntera, ktorý v páde pred brankárom uplatnil svoju šikovnosť, vykoľajiť sa však nenechali. V 5. min nastrelil Handlovský bombou žŕdku a v 9. min Konečný úplne osamotený pred brankárom zužitkoval poľahky nahrávku Holoviča spoza bránky a Košarišťana prekonal. V 20. min nastrelil Švihálek od modrej po nahodenom puku ďalšiu žŕdku a 'barani' museli byť neustále v strehu. Po troch prehrách za sebou si ďalšiu nepripúšťali, aj keď v bránke nemali oporu Bacashihuu, ktorý na súpiske figuroval, no zranil sa počas rozcvičky a nakoniec nebol ani na striedačke.

Druhú tretinu zvládli domáci výborne, vzhľadom na dva góly. V 22. min Buc v stopercentnom streleckom postavení trafil len žŕdku a Tomek kapituloval až o tri minúty neskôr. Lunter si príkladne nakorčuľoval pred bránku a Bortňák mu naservíroval puk ako na tácke. Žilinskí 'vlci' neustále hrýzli, no tentoraz boli pre nich 'barani' nestráviteľní. Postupne mohli pridať góly Belluš, Češík, v 34. min Maione sa už predčasne radoval, potom nepremenil nájazd Matoušek a ani Róth vyrazený puk nestačil usmerniť do siete. Presne 44 sekúnd pred prestávkou najskôr vystrelil od modrej Maione, po zákroku brankára puk putoval na druhú stranu modrej k Bucovi a ten sa už trafil presne.

V tretej tretine Žilinčania ešte viac otvorili hru, a tým i obranu, aj preto sa v 48. min dostali Buc s Matouškom do prečíslenia s predčasnou strelou Buca. V 49. min pridal z bezprostrednej blízkosti pohotový Bortňák ďalší gól a záver už nemal byť prečo dramatický. Menším zadosťučinením pre hostí bol gól Konečného v 57. min bekhendom pod hornú žŕdku. Zaujímavosťou zápasu bolo, že na trestnej lavici nesedel žiaden hráč, aj keď si v súbojoch nič nedarovali.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Doxxbet Žilina 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 2. Lunter (Bortňák, Kafka), 25. Lunter (Kafka, Bortňák), 40. Buc (Maione, T. Surový), 49. Bortňák (Lunter) - 8. R. Konečný (Holovič, Stupka), 57. R. Konečný (Stupka, Holovič)
Vylúčení: 0:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Stanzel, Krajčík, 1862 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - Wishart, Maione, V. Mihálik, Matuškin, Kubka, I. Ďatelinka, Ťavoda, Cebák - Buc, T. Surový, Hickmott - Lunter, Bortňák, Kafka - Belluš, Truchno, R. Tománek - Róth, M. Češík, Matoušek

Žilina: T. Tomek - Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Kříž, Gutwald, Mendrej - E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Š. Novotný, Matis

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Toto víťazstvo sme potrebovali,  a šťastiu sme šli oproti. Videli sme prvky, ktoré nás zdobili predtým, agresivitu, viac sme sa tlačili do bránky, z toho pramenili aj šance. Dlho to bolo otvorené, my sme nepremenili dosť šancí, tretí gól nás upokojil. Súpera sme do väčšieho tlaku nepúšťali, s výkonom som spokojný, znovu sme sa vrátili k veciam, ktoré nás zdobili. Zranil sa nám brankár Bacashihua, až dôkladnejšie vyšetrenie ukáže, čo sa stalo. Nechceli sme riskovať väčšie zranenie, preto nechytal. Košarišťan je kvalitný brnakár, zastal si pozíciu. No a hra bez vylúčení, je to zaujímavé, bolo tam síce viac sporných momentov, zápas však mal spád, asi sa aj rozhodcovia dohodli a nejaké mikrofauly púšťali."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Za stavu 2:1 pre súpera nám vznikla nádej, mali sme šancu, nepremenili. Potom B. Bystrica odskočila na 3:1, niektoré veci nám nefungovali, ako som si predstavoval. Musíme rešpektovať silu súpera, hrala dôraznejšie a my sa musíme zmieriť s prehrou."

Mário Lunter, strelec dvoch gólov B. Bystrice: "Určite spokojnosť, konečne sme hrali ako tím, bojovali sme, tlačili do bránky, aj našej lajne to tam padlo. Po troch prehratých zápasoch nám to konečne vyšlo. Strelil som dva góly, na jeden nahral, takže super. A že som strelil aj stý gól nášho mužstva v sezóne? Ani neviem, no určite ma za to zinkasujú. Za stavu, keď súper znížil, nebolo treba skláňať hlavu, strelili sme druhý, čiže super."

Andrej Košarišťan, brankár B. Bystrice: "Stalo sa, čo sa stalo, Bacashihua sa zranil v rozcvičke. Myslel som si, že to ešte odchytá, no musel som nastúpiť. Trochu to bolo cítiť, ťažšie som sa do toho dostával, nebol som stopercente pripravený. V druhej tretine som sa aj dobre chytil, našťastie, pretože sa to mohlo otočiť v náš neprospech, v prvej som mal veľmi málo zákrokov."

Rastislav Konečný, autor dvoch gólov Žiliny: "Mrzí nás táto prehra, mohli sme dnes uhrať nejaké body, škoda druhej tretiny a tých dvoch inkasovaných gólov. My zápasové série nesledujeme, vedeli sme, čo nás čaká, súper bol korčuliarsky disponovaný, my sme sa nevyhli zopár chybám a tie nás stáli body."

Viac o téme: HK Poprad HK Nitra