Majstrovstvá sveta U18 na Slovensku: Podporte našich chlapcov priamo na štadióne!

Majstrovstvá sveta v hokeji hráčov do 18 rokov
Majstrovstvá sveta v hokeji hráčov do 18 rokov

BRATISLAVA - Necelé dva mesiace pred štartom hokejových MS hráčov do 18 rokov oznámili organizátori finálne ceny vstupeniek. Za celodenný lístok na súboje základnej časti zaplatia fanúšikovia 7 eur. Ceny vstupeniek na jednotlivé zápasy sa začínajú na štyroch eurách. Najlepších juniorských hokejistov sveta budú hostiť Poprad a Spišská Nová Ves.

"Majstrovstvá sveta budú u nás doma, čo je pre nás ešte silnejšie, všetci chalani sa už nevedia dočkať. Bude to neopísateľné, teším sa na to," citovala tlačová správa jednu z opôr slovenskej reprezentácie Martin Fehérváryho.

Pre hráčov zo SR 18 sa koncom februára skončili boje v extralige juniorov a v súčasnosti sú k dispozícii svojim materským klubom v záverečných bojoch juniorských a dorasteneckých líg. Začiatok spoločnej prípravy na MS je naplánovaný na 20. marca. "Po prvých týždenných blokoch v Piešťanoch, s víkendovými prestávkami, rátame už s ostrou záverečnou fázou od pondelka 3. apríla v dejisku našej skupiny na MS v Poprade, kam povoláme 25 korčuliarov a troch brankárov. Samozrejme, sledujeme aj tucet adeptov v zahraničí, pričom v zámorí je to len útočník Adam Ružička," uviedol reprezentačný tréner Norbert Javorčík.

Do začiatku šampionátu čakajú slovenských juniorov ešte prípravné zápasy - 8. apríla privítajú v Žiline Česko a o dva dni neskôr v Poprade Švédsko. Organizačný výbor juniorského šampionátu v týchto dňoch intenzívne pracuje na premene oboch štadiónov a ich prispôsobení potrebám majstrovstiev. V Poprade by mala byť pre priaznivcov hokeja v prevádzke oficiálna fan zóna s kultúrnym programom a možnosťou občerstvenia. Fanúšikovia si budú môcť kúpiť aj reklamné predmety s logom šampionátu. Priamo na štadiónoch bude divákov zabávať hokejový maskot Goooly. Organizačný výbor spúšťa od 1. marca predaj vstupeniek na jednotlivé zápasy.

"Pre fanúšikov sme mali viacero akcií, v rámci ktorých si mohli kúpiť lístky za zvýhodnené sumy. Počnúc dnešným dňom sú ceny finálne, navyše v predaji sú už nielen celodenné vstupenky, ale aj lístky na jednotlivé stretnutia," vysvetľuje riaditeľ turnaja 2017 IIHF MS U18 Roman Štamberský. 

Za celodenné lístky na základnú skupinu zaplatia fanúšikovia 7 eur, za dni so štvrťfinálovým a semifinálovým programom o euro viac. Na záverečný víkendový deň, počas ktorého sú na programe súboje o medaily, budú stáť vstupenky 10 eur. Pri lístkoch na jednotlivé súboje sa ceny začínajú na štyroch eurách. Fanúšikovia si môžu zakúpiť lístky online v predajnej sieti www.predpredaj.sk alebo v jej 78 kamenných predajniach po celom Slovensku.


Príďte podporiť našich reprezentantov priamo na štadión. Lístky kúpite TU!


Súboje svetového šampionátu sa začnú vo štvrtok 13. apríla v dvoch základných skupinách. V Poprade uvidia fanúšikovia slovenskú reprezentáciu v súbojoch s Kanadou, úradujúcimi majstrami sveta z Fínska, hráčmi Lotyšska a Švajčiarska. "Verím, že naša reprezentácia bude mať v hľadisku veľkú podporu divákov. Práve domáce prostredie dokáže tímy vyburcovať k najlepším výkonom. Potešilo by ma, keby sa slovenskí hráči dostali na turnaji čo najďalej," povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút. V Spišskej Novej Vsi sa predstavia Česko, Bielorusko, Rusko, Švédsko a USA. Štyri najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do štvrťfinále, ktoré je na programe 20. apríla. Súboje o medaily prídu na rad v záverečný víkend šampionátu - 22. a 23. apríla.


Tagy: Martin Fehérváry Adam Ružička Norbert Javorčík Roman Štamberský

Zdroj:
TASR
Foto:
IIHF

DISKUSIA