Sagana prirovnávajú k najlepšiemu cyklistovi všetkých čias: Ak ho raz porazíte, musíte byť spokojný!

Peter Sagan
Peter Sagan

MILÁNO - Peter Sagan je pred štartom prvej z tzv. monumentálnych klasík Miláno-San Remo pokojný. Slovenský cyklista má v úvode sezóny výbornú formu, ktorú potvrdil aj na pretekoch Tirreno-Adriatico, a v sobotu na 108. ročníku slávneho podujatia bude patriť medzi hlavných ašpirantov na víťazstvo.

Práve po spomínaných pretekoch sa cyklistický fenomén dočkal obrovskej poklony od Grega Van Avermaeta, ktorý jazdí za BMC Racing Team. "Tento týždeň bol naozaj dominantný. Ak sa vám ho podarilo raz poraziť, potom by ste mali byť veľmi spokojný. Je ako nový Merckx. Zo štrnástich súťažných dní stál deväťkrát na pódiu." povedal belgický cyklista. Eddy Merckx je belgická cyklistická legenda, ktorý mal prezývku "Kanibal". Je považovaný za najlepšieho svetového cyklistu všetkých čias. Van Avermaet zároveň tvrdí, že si na Tourminátora trúfa a môže ho na najbližších pretekoch Miláno-San Remo poraziť. 


"Vlani som urobil krok dopredu a teraz sa nechcem zastaviť. Som jedným z najlepších jazdcov na klasiky a chcem víťaziť. Mojím cieľom je ovládnuť niektorý z jarných monumentov," sebavedomo skonštatoval Van Avermaet.

Sagan strávil záverečné dni pred sobotňajším štartom tréningom pri jazere Lago di Garda. Lídrovi tímu Bora-Hansgrohe pozícia favorita prekážať nebude, je na ňu zvyknutý. "Príliš sa nad tým nezamýšľam. A tlak už nepociťujem. V každých pretekoch, na ktorých štartujem, ma považujú za jedného z favoritov. Za tých sedem rokov, čo jazdím, som si na to už zvykol," povedal Sagan v rozhovore pre portál cyclingnews.com.

Profil klasiky Miláno-San Remo dvojnásobnému majstrovi sveta vyhovuje. V závere 291-kilometrovej trate čakajú jazdcov dve stúpania na Cipressu a Poggio a potom dlhý dojazd do cieľa, ktorý bude na ikonickej Via Roma. Sagan sa pred štartom cíti v pohode. "Uvidíme, čo sa v sobotu stane. Nateraz som rád, že sa cítim vo forme, na Tirreno-Adriatico sa mi darilo," vravel. V záverečnom zjazde z Poggia bude jazdcom komplikovať situáciu nevyspytateľný vietor. "V predchádzajúcich rokoch fúkal počas zjazdu silný protivietor. Je ťažké sa pred ním schovať a ísť do úniku. Ak chcete byť úspešný, musíte mať jednoducho dobrý deň," dodal Sagan, ktorý vlani skončil na rovnakom podujatí dvanásty. 
      
Okrem Petra Sagana sa na 108. ročníku Miláno-San Remo predstaví aj jeho starší brat a tímový kolega Juraj. Preteky sa začínajú v sobotu o 11.00 h.


Tagy: Peter Sagan Greg Van Avermaet

Zdroj:
športky, SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA