Rozhodnutie, na ktoré všetci čakali: Velez-Zuzulová prehovorila o budúcej sezóne!

Veronika Velez-Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová

ASPEN - Po majstrovskom slalome vo švajčiarskom St. Moritzi vyzeral Timotej Zuzula "na uterák". Jeho dcéra sa ani po vrchole svojej (pred)poslednej zimy medzi lyžiarskou elitou nevyjadrila, či bude pokračovať. Odklad znel na finálový Aspen, ale úspešný tréner a multifunkčný zjazdár naznačil, že má všetkého plné zuby a málo energie.

 "Áno mali sme toho dosť a sezóne bola ťažká a dlhá. Ani samotná Veronika ešte nevedela, ako sa rozhodne," zdôraznil v nedeľňajšom telefonáte z Aspenu. A v americkom dejisku sa už ale verejnosť cez víkend dozvedela, že Veronika Velez-Zuzulová bude pokračovať v kariére. Tridsaťdvaročná úspešná reprezentantka pôjde do svojej 18-tej a definitívne záverečnej súťažnej sezóny Svetového pohára.

"Bolo to na nej, v prvom rade musela povedať ona, ako sa cíti, či je ešte schopná urobiť jednu sezónu. Rozhodla sa a tak to skúsime. Aj na MS v St. Moritzi povedala, že sa rozhodne tesne pred finále sezóny," priznal Zuzula, ktorého dcéra tiež trochu držala v šachu: "Ale povedali sme jej, že to je posledný termín, lebo treba zariaďovať dopredu veci, alebo si musím hľadať novú robotu. Každá etapa športového života je raz na konci, ale teraz sa rozhodla ináč a ideme do toho."

Timotej Zuzula si uvedomuje, že silný súťažný záväzok pre jeho dcéru bude zimná olympiáda. No teší sa do Pjongčangu a verí, že zdravie i športová forma vydržia. Veď už stihol aj kuť plány s trénerom Liviom Magonim, ktorého zverenka Petra Vlhová vytvorila spolu so Zuzulovou skvelú platformu striebornej senzácie na MS v St. Moritzi: "S Liviom sme sa bavili, že tá tímová súťaž sa začala vo svete brať, je to atraktívne pre divákov, ľudí bavia paralelné slalomy. Bolo by fajn, keby sme mali o rok opäť kvalitné družstvo na súboj o popredné priečky."


Tagy: Veronika Velez-Zuzulová

Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - Veronika Velez Zuzulová

DISKUSIA