Skvelý Homola ukázal svoju extratriedu: V kvalifikácii v Bahrajne nenašiel premožiteľa

Maťo Homola
Maťo Homola

SACHÍR - Slovenský automobilový pretekár Maťo Homola sa stal víťazom kvalifikácie na okruhu Sachír v Bahrajne, ktorý je cez víkend dejiskom 2. kola medzinárodnej série TCR. So svojím novým vozidlom Opel Astra OPC TCR 2017 dosiahol čas 2:12,073 min. a o 378 tisícin predstihol svojho kolegu z tímu DG Sport Competition Belgičana Pierrea-Yvesa Corthalsa.

Homola však nevyštartuje v sobotňajších pretekoch z pole position. V piatkovom prvom voľnom tréningu sa mu totiž prehrial motor a mechanici ho museli vymeniť. Na základe pravidiel tak v prvých pretekoch, ktoré sa pôjdu v sobotu o 15.30 SELČ pod umelým osvetlením, bude za trest štartovať z posledného miesta. Každopádne, vďaka prvému miestu v kvalifikácii získal prvých päť bodov do hodnotenia TCR. Do druhých pretekov víkendu (v nedeľu o 12.00 SELČ) bude štartovať z 10. miesta, keďže podľa pravidiel sa poradie prvej desiatky kvalifikantov otáča.

"Som šťastný, že som ukázal svoju rýchlosť a vyhral kvalifikáciu," povedal Homola. "Hoci budem štartovať zozadu, dosiahnuté časy mi dávajú nádej na dobrý výsledok. O ten sa budem snažiť," uviedol v tlačovej správe.


Tagy: Maťo Homola

Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - Mato Homola

DISKUSIA