VIDEO Marcelov výkon ako z inej planéty: Z hviezd Bayernu si doslova spravil štatistov!

Cristiano Ronaldo a Marcelo sa radujú z góluCristiano Ronaldo a Marcelo sa radujú z gólu Zdroj: SITA

MADRID - Španielsky futbalový klub Real Madrid si siedmy rok po sebe zahrá v semifinále Ligy majstrov. Rozhodol o tom utorňajší odvetný duel štvrťfinálovej fázy, ktorom "biely balet" zvíťazil nad Bayernom Mníchov 4:2 po predĺžení. Hlavnú zásluhu na výsledku mali hlavne dvaja futbalisti - Cristiano Ronaldo a Marcelo.

Madridčania po deväťdesiatich minútach prehrávali doma s Bavormi 1:2 a keďže rovnakým výsledkom sa v prospech hostí skončil aj minulotýždňový prvý diel súboja gigantov v Mníchove, rozhodnúť musela až pridaná tridsaťminútovka. V nej už obhajca trofeje jednoznačne prevýšil nemeckého súpera, uštedril mu tri gólové rany a mohol oslavovať prienik medzi najlepšie európske kvarteto.

Okrem Ronalda, ktorý prakticky sám "zničil" Bayern, keď strelil päť zo šiestich presných zásahov Madridčanov, treba oceniť výkon brazílskeho obrancu Marcela. Ten počas celého zápasu doslova jazdil hore-dole. Zakladal útočné akcie a na druhej strane zabraňoval gólom, veď Robbenovu strelu vyhlavičkoval doslova z bránkovej čiary.

Pohladením duše futbalového fanúšika bola najmä akcia pred tretím zásahom 32-ročného rodáka z Madeiry, keď spomínaný Marcelo drzým prienikom vystavil do úlohy štatistov trio hráčov Bayernu Joshua Kimmich, Thiago Alcantara a Jérome Boateng.

"Los Blancos" sa po postupe môžu stať prvým mužstvom, ktorému sa v novodobej histórii LM (od roku 1992, pozn.) podarí obhájiť "ušatú trofej".

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Marcelo
  • Zdroj: SITA, športky