Slovenskí mladíci nechcú baliť kufre: Sezónu chceme hrať do najbližšej nedele

Marek Korenčík
Marek Korenčík

POPRAD - Bola by škoda baliť kufre už po štvrťfinále, uvedomujú si hráči slovenského hokejového tímu do 18 rokov. Tí nastúpia v kľúčovom zápase majstrovstiev sveta proti Rusku a zatiaľ čo víťaz zápasu bude hrať o medaily, pre zdolaného sa šampionát končí. Obranca Marek Korenčík verí, že sezóna sa pre mladých Slovákov skončí až v nedeľu, keď je na programe finále i zápas o 3. miesto.

Práve kuriózny gól Mareka Korenčíka v utorňajšom zápase proti Švajčiarsku (2:1) znamenal konečnú 3. priečku v skupine. Vďaka tomu sa Slováci vyhli neželaným Američanom, ale ani proti Rusku ich nič jednoduché nečaká. "Amerike sme sa chceli vyhnúť, to nie je tajomstvom. Veríme si však aj na Rusov. Tretie miesto v skupine je celkom dobré umiestnenie. Mohlo byť aj druhé, keby sme uhrali zápas s Kanadou. Proti Fínom i Kanade sme ukázali, že vieme hrať aj s top tímami. Vieme s nimi hrať vyrovnaný zápas a verím, že i vyhrať," poznamenal obranca Marek Korenčík.


Slováci začali šampionát prehrou s Fínskom, následne obrali o bod Kanadu a proti Lotyšom i Švajčiarom triumfovali. V nastolenom trende chcú pokračovať, radosť po treťom triumfe v rade znamenajúcom prienik do semifinále by bola obrovská. "Ja chcem hrať túto sezónu do najbližšej nedele, takže o tom niet pochýb," netajil Korenčík.

Podobne ako v predošlých zápasoch, aj proti Rusku sa dá očakávať výborná atmosféra. Rusi hrali zápasy základnej B-skupiny v Spišskej Novej Vsi a tamojšie publikum bolo často na ich strane. Na niečo také však v zápase proti domácemu Slovensku môžu zabudnúť, popradské publikum býva hnacím motorom Slovákov. "Budem sa iba opakovať, ale tá podpora fanúšikov je neskutočná. Ja by som špeciálne vypichol moment po prvej tretine zápasu s Kanadou. Vtedy sme v závere prvej časti dostali tri rýchle góly, ale diváci nás vytlieskali. Mňa osobne, ale aj ostatných chalanov, to neskutočne povzbudilo. Pred druhou tretinou nás pri nástupe na ľad znovu vytlieskali. Tí diváci stoja za nami a to je fantastické. My sa im vždy snažíme spríjemniť deň a chceme si po zápasoch s nimi spievať hymnu," povedal Korenčík.

Nielen on, ale celý slovenský tím vníma pozitívnu energiu od priaznivcov. Tí povzbudzujú tím Norberta Javorčíka nielen priamo na štadióne, ale aj pri televíznych obrazovkách a ich pozitívne dojmy sú zrejmé aj z príspevkov na sociálnych sieťach. "Nedá sa tomu ujsť. Ohlasy sú však stále pozitívne, ja som ešte nevidel jediný negatívny ohlas. Táto podpora ľudí je skutočne vynikajúca. Možno si teraz niekto i búcha hlavu za to, že sa šampionát nekoná vo väčšej hale, ale takýto záujem asi nemohol nikto tušiť," dodal odchovanec žilinského hokeja.


Tagy: Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji Marek Korenčík

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: Športky - Luboš Prager

DISKUSIA