VIDEO Takto sa krásny sen skončiť nemal: Slovenský kapitán o obrovskej šanci a sklamaní

Martin FehérváryMartin Fehérváry Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

POPRAD - Skvelá základná časť a jasný postup do štvrťfinále. Slovenskí mladíci počas svojej cesty hokejovými majstrovstvami hráčov do 18 rokov nadchli fanúšikov fantastickými výkonmi, čo sa im ľudia snažili vrátiť späť. Na každom jednom zápase to vrelo. Slováci hnali domácich hráčov k čo najlepším výkonom, no rozprávkový sen sa rozbil tesne pred koncom predĺženia s favorizovaným Ruskom. I keď to bola krásna cesta, na jej konci hráči hovorili o sklamaní.

Slovensko začalo svoju púť na majstrovstvách sveta tesnou prehrou 4:5 s obhajcom titulu z Fínska. Následne prišla remíza s favorizovanou Kanadou, na ktorú naši chlapci nadviazali dvoma triumfami nad Lotyšskom a Švajčiarskom. Ani v jednom zápase nepodalo Slovensko zlý výkon a právom sa prebojovalo do štvrťfinále, kde  narazilo na Rusov. Hráčom znovu fandil plný dom fanúšikov. Tesný zápas dospel až do predĺženia, v ktorom mali viac šťastia ruskí mladíci. Slováci sa však nemajú za čo hanbiť, o čom svedčí aj dlhé skandovanie "pre nás ste majstri", ktoré sa hráčom ušlo po zápase.

Do reči nebolo nikomu. Každý by si prial, aby sa mohlo bujaro oslavovať a otvárať šampanské, od čoho nebolo ďaleko. Rozdiel medzi úspechom a koncom však býva minimálny. Na kolenách a so slzami v očiach napokon zostali domáci Slováci, ktorí inkasovali pár minút pred koncom predĺženia. "Bola to obrovská šanca. Všetci sme z výsledku sklamaní. Možno chýbalo povestné šťastie, ťažko sa mi to teraz hodnotí. Dostali sme dva zbytočné góly, taký je ale hokej. Musím ale zhodnotiť, že sme celkovo podali kvalitný výkon. V každom jednom zápase sme chceli zvíťaziť a išli sme na 100%. Všetky sa ale vyhrať nepodarilo, ani teraz ten najdôležitejší, aj taký je však šport. Myslím si však, že sme podali kvalitné výkony," povedal v rozhovore pre Športky kapitán reprezentácie Martin Fehérváry.

I keď účinkovanie vo vyraďovacej časti majstrovstiev sveta skončilo rýchlo, fanúšikovia si vždy užili prvotriedny hokej a ukážkovo fandili. Hráči ich podporu cítili a pri každej príležitosti ich vychvaľovali. "Nie každému hráčovi sa podarí hrať na domácich majstrovstvách sveta. Fanúšikovia boli úžasní. Každý jeden z nich bol skvelý. Za všetko, čo predvádzali, by som sa rád poďakoval," zhodnotil atmosféru na popradskom štadióne Fehérváry.

Viac o téme: Rusko Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji Martin Fehérváry
  • Zdroj: sportky - Rendek