Všetko mohlo byť inak: VIDEO tvrdého direktu Klička, po ktorom Joshua spoznal nepoznané!

Anthony Joshua vs Vladimir Kličko
Anthony Joshua vs Vladimir Kličko

LONDÝN - Britský boxer Anthony Joshua sa v profesionálnom ringu stal novým vládcom ťažkej váhy. Na slávnom štadióne vo Wembley porazil Vladimira Klička technickým K.O. Štyridsaťjedenročný Ukrajinec bol v predposlednom z dvanástich kôl dvakrát počítaný a pri pokračujúcej Joshuovej prevahe ringový rozhodca zápas zastavil. Všetko však mohlo byť inak...

Kličko ustál úvodný nápor Joshuu a v šiestom kole Ukrajincova prevaha gradovala, keď po tvrdom pravom direkte išiel Joshua do kolien. Prvýkrát v kariére tak poznal, aké to je byť počítaný a do konca šiesteho kola mal zjavné problémy. Aj on ale podobne ako predtým Kličko ťažkú chvíľu ustál a súboj v ďalších kolách pokračoval skôr vyrovnane. "Bol som kúsok od víťazstva, ale premeškal som to. Príliš dlho mi trvalo, než som zasadil tie správne údery, a on sa spamätal," ľutoval po zápase Kličko.

Joshua nikdy neboxoval dlhšie ako sedem kôl, tentoraz si na rozhodujúci moment musel počkať až do jedenásteho. V ňom Klička zasiahol tvrdým zdvihákom a bývalý šampión bol znovu počítaný, vzápätí sa ocitol po ďalšom tvrdom údere opäť na zemi. Tentoraz si už Joshua nenechal šancu utiecť, pri ďalšom ataku zatlačil spŕškou úderov otraseného Klička do povrazov, potom už medzi borcov vstúpil rozhodca a zápas ukončil.

Dvadsaťsedemročný Joshua obhájil pred 90 tisíc nadšenými divákmi titul organizácie IBF a stal sa takzvaným superšampiónom WBA a majstrom sveta menej významnej IBO. Oba tieto tituly boli voľné od konca minulého roka, kedy sa ich vzdal iný Brit Tyson Fury, predchádzajúci Kličkov premožiteľ.

Joshua teda vyhral aj 19. zápas v profesionálnom ringu a ani tentoraz neboxoval po celú vypísanú dĺžku, hoci išlo o jeho najdlhší duel v kariére a zároveň vôbec prvýkrát bol v ňom aj počítaný. "Je to veľmi emocionálne. 19-0, tri a pol roka v akcii," povedal Joshua, olympijský víťaz z Londýna 2012. "Nie som dokonalý, ale snažím sa. V tomto športe ide o charakter. Človek si musí veriť, to som tiež robil. vytrvalosťou a vôľou som to otočil a vyhral," konštatoval Joshua, ktorý si dobre uvedomoval, že ani porážka nebola až tak ďaleko. 


Tagy: Vladimir Kličko Anthony Joshua

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA; Video: RTL, Dailymotion

DISKUSIA