Kanadu čaká vo štvrťfinále elektrizujúca atmosféra: Nemci chcú zdolať ďalšieho favorita

Sklamaný nemecký brankár Thomas Greiss
Sklamaný nemecký brankár Thomas Greiss

KOLÍN NAD RÝNOM - Obhajcovia titulu Kanaďania podľa očakávania na majstrovstvách sveta vyhrali parížsku B-skupinu a mali tak právo zostať v metropole Francúzska aj na štvrťfinálový duel. Napokon sa tak nestane. Utorkové večerné víťazstvo Nemecka nad Lotyšskom 4:3 po nájazdoch napokon rozhodlo o tom, že sa Kanaďania musia sťahovať do Kolína.

Podľa stanov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) musí domáca krajina hrať pred vlastnými fanúšikmi. "Vieme o nich, že sú dobrí v doháňaní gólového manka v posledných minútach. Bude to pre nás ťažká skúška. Atmosféra bude elektrizujúca. Musíme sa na to pripraviť," komentoval štvrťfinálového súpera pre tsn.ca tréner Kanady Jon Cooper. Kanadskí hokejisti prežívajú zlaté obdobie. Sú úradujúcimi majstrami sveta, olympijskými víťazmi a tiež šampiónmi Svetového pohára z vlaňajška. "Javorové listy" budú jednoznačným favoritom aj proti Nemcom, veď body v základnej časti stratili len so Švajčiarmi, s ktorými prekvapivo prehrali v predĺžení 2:3. "Nemci budú ťažkým súperom. Budú hrať doma pred vlastnými fanúšikmi. Nezáleží však na tom, kto teraz bude stáť proti nám. Zakaždým to bude pre nás rovnaká výzva - chceme zvíťaziť," uviedol útočník Kanady Sean Couturier.

Nemci sa môžu pochváliť skalpom Spojených štátov amerických (2:1) hneď v úvodnom stretnutí A-skupiny, ale aj viacerými ďalšími vydarenými súbojmi pred domácimi fanúšikmi. Nemcom pricestovalo na šampionát pár šikovných hráčov z NHL na čele s mladíkom z Edmontonu Leonom Draisaitlom a za postupom ich bude hnať dopredu vypredaná Lanxess aréna. Postup do štvrťfinále si však vybojovali až v poslednom stretnutí základnej skupiny, keď v dráme zdolali Lotyšov 4:3 po nájazdoch. "Teraz si to ešte poriadne neuvedomujeme, čo sme dokázali. Pár hodín to potrvá," uviedol autor víťazného nájazdu Frederik Tiffels na webe Sport1.de. "Už sa však tešíme na štvrťfinále. Stojí proti nám síce Kanada, ale možné je všetko, veď je to len jeden zápas. Dáme to do toho všetko," doplnil Tiffels.


Tagy: Nemecko Kanada Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA