VIDEO Nepremenená penalta stála Hamšíkovcov v šlágri bod, Šachtar uspel v Holandsku

Marek Hamšík (vľavo) a Kevin de Bruyne v súboji o loptuMarek Hamšík (vľavo) a Kevin de Bruyne v súboji o loptu Zdroj: SITA

MANCHESTER/ROTTERDAM - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v utorok v F-skupine Ligy majstrov 2017/2018 na domácom ihrisku nad SSC Neapol 2:1. Po troch kolách im v tabuľke patrí prvé miesto s troma víťazstvami. Neapol, v drese ktorého odohral slovenský stredopoliar Marek Hamšík 78 minút, je po dvoch prehrách z ihrísk súperov tretí.

Pred lídra talianskej Serie A sa dostal ukrajinský Šachtar Doneck, ktorý vyhral na ihrisku Feyenoordu Rotterdam 2:1 po dvoch góloch Brazílčana Bernarda.

Na Etihad Stadium domáci viedli už v 13. minúte 2:0 po góloch Raheem Sterlinga a Gabriela Jesusa. Mali viac z hry a mohli pridať aj ďalší gól. V 38. minúte hosťujúci Dries Mertens nepremenil penaltu. V druhom dejstve mohol znížiť Hamšík v 65. minúte, po hrubej chybe domácej obrany ale v páde trafil pred odkrytou bránou len domáceho obrancu Johna Stonesa. SSC však opäť dostal šancu kopať pokutový faul a v 73. minúte ho už Amadou Diawara premenil. Tím španielskeho trénera Pepa Guardiolu si napokon zapísal do tabuľky všetky body.

F-skupina:

Feyenoord Rotterdam (Hol.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 1:2 (1:1)
Góly: 7. Berghuis - 24. a 53. Bernard, ČK: 75. Rakickij (Šachtar) po druhej ŽK, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

Feyenoord: B. Jones - Nieuwkoop (61. Toornstra), Van Beek (77. Kramer), St. Juste, Haps - Amrabat, El Ahmadi, Vilhena - Berghuis, N. Jörgensen (67. S. Larsson), Boëtius

Šachtar: Pjatov - Butko, Ordec, Rakickij, Ismaily - Fred, Stepanenko - Marlos (90.+ Zubkov), Taison, Bernard (70. V. Kovalenko) - F. Ferreyra (77. Chočolava)

Manchester City (Angl.) - SSC Neapol (Tal.) 2:1 (2:0)
Góly: 9. Sterling, 13. Gabriel Jesus - 73. Diawara (z pok. kopu), rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Manchester City: Ederson - K. Walker, J. Stones, Otamendi, Delph - De Bruyne, Fernandinho, D. Silva (76. Gündogan) - Sterling (70. Bernardo Silva), Gabriel Jesus (87. Danilo), Leroy Sané

Neapol: Reina - Hysaj (70. Maggio), Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zieliňski, Diawara, Hamšík (78. Ounas) - José Callejón, Mertens, L. Insigne (56. Allan)