VIDEO Nemecký šláger jednostrannou záležitosťou: Bayern v suchom tričku porazil Dortmund

Radosť Bayernu MníchovRadosť Bayernu Mníchov Zdroj: SITA

DORTMUND - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom šlágri 11. kola najvyššej nemeckej súťaže na ihrisku Borussie Dortmund presvedčivo 3:1. Bavori si utvorili do polčasu dvojgólový náskok, keď sa presadili Arjen Robben a Robert Lewandowski.

Tretí gól pridal v 67. minúte David Alaba a definitívne rozhodol o víťazovi zápasu. Za domácich už iba skorigoval v úplnom závere Marc Bartra.

Bayern si týmto triumfom upevnil prvú priečku v bundesligovej tabuľke, vedie o šytri body pred Lipskom. Dortmund zostal na treťom mieste o skóre pred Schalke 04.

Výsledky sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Borussia Dortmund - Bayern Mníchov 1:3 (0:2)
Góly: 88. Bartra - 17. Robben, 37. Lewandowski, 67. Alaba

Augsburg - Leverkusen 1:1 (1:1)
Góly: 49. Danso - 47. Vollands

Freiburg - Schalke 0:1 (0:0)
Gól: 62. Caligiuri

Hamburger SV - Stuttgart 3:1 (1:0)
Góly: 20. Hunt, 65. Kostič, 69. Arp - 55. Ginczek (z pok. kopu), ČK: 12. Burnič (Stuttgart) po 2. ŽK

Mönchengladbach - Mainz 1:1 (0:1)
Góly: 67. Vestergaard - 19. Diallo

Lipsko - Hannover 2:1 (0:0)
Góly: 70. Y. Poulsen, 85. T. Werner - 56. Jonathas

Viac o téme: Bayern Mníchov Schalke 04 Borussia Dortmund SC Freiburg
  • Zdroj: TASR, SITA