VIDEO V NHL sa písal kuriózny príbeh: Skončil šichtu, podpísal zmluvu a chytal

Tyler Stewart v bránke BluesTyler Stewart v bránke Blues Zdroj: nhl.com

ST. LOUIS - Amatérsky hokejista a fanúšik tímu St. Louis Tyler Stewart dostal predčasný vianočný darček. Majiteľ sezónnej permanentky v Scottrade Center celú jednu tretinu štvrtkového zápasu NHL St. Louis - Dallas (3:0) kryl chrbát domácemu gólmanovi Jakovi Allenovi. S tímom Blues najprv podpísal skúšobný kontrakt, potom absolvoval predzápasovú rozcvičku, kde si aj zahytal, a v prvej tretine bol pripravený zaskočiť v prípade potreby. Na sebe mal dres s číslom 98 a počas rozcvičky čelil aj niekoľkým strelám "nových" spoluhráčov.

Dôvod bol prozaický: druhý brankár St. Louis Carter Hutton sa zranil v dolnej časti tela počas ranného tréningu a narýchlo povolaný Vile Husso z tímu AHL San Antonio Rampage nestihol pricestovať do St. Louis do začiatku stretnutia s Dallasom. Podarilo sa mu to až 5 minút pred koncom prvej tretiny. Stewart, ktorý pracuje vo firme s výdajnými automatmi, celkom nečakane zažil svojich 5 minút slávy. Od druhej tretiny sa vrátil na svoje miesto v hľadisku a zápas dopozeral po boku manželky a matky. "Je to splnený sen. Pred zápasom som pozorne počúval reč trénera Mika Yea a rozprával sa s viacerými hráčmi, aj Vladimirom Tarasenkom. To teda bolo niečo," vravel spokojný Tyler Stewart.

Dvadsaťpäťročný Stewart v minulosti hrával hokej v tíme Saint Louis University, vo štvrtok ho príjemne zaskočil telefonát z vedenia St. Louis. V čase, keď sa mu práve končila pracovná zmena, mu ponúkli na chvíľu sa stať hráčom svojho obľúbeného mužstva. "Dostal som vianočný darček, na ktorý nikdy nezabudnem," dodal Stewart.

Viac o téme: St. Louis Blues Tyler Stewart
  • Zdroj: SITA, športky