Fenomén menom Hirscher znovu bezkonkurenčný: S prehľadom získal ďalší triumf!

Marcel HirscherMarcel Hirscher Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

KRANJSKA GORA - Rakúšan Marcel Hirscher potvrdil rolu favorita a s prehľadom ovládol slalom mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v slovinskej Kranjskej Gore. Dvadsaťdeväťročný fenomén zvíťazil v súčte oboch kôl s náskokom 1,22 s pred konkurentom Henrikom Kristoffersenom z Nórska.

Tretí skončil Švajčiar Ramon Zenhäusern (+1,61 s). Hirscher vo svojej druhej jazde nepredviedol ideálny výkon, v rámci druhého kola skončil až siedmy, ale pre suverénny triumf v úvodnom kole sa pohodlne udržal na vedúcej pozícii. Rakúšan si prvenstvom zaistil malý krištáľový glóbus za slalom i veľký krištáľový glóbus za celkový triumf v rámci Svetového pohára. Trojnásobný olympijský medailista má vo svojej zbierke po novom dovedna už 17. glóbusov.

Marcel Hirscher Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

"Je to neuveriteľné. V lete som bol zranený, nebolo to dobré a zrazu som ukončil sezónu ako víťaz. Vôbec som si nemyslel, že to môže takto dopadnúť. Henrik Kristoffersen má pred sebou veľkú budúcnosť, nikdy sa nevzdáva a stále sa zlepšuje," citovala agentúra APA rakúskeho lyžiarskeho fenoména, ktorý dosiahol v nedeľu svoje 57. víťazstvo v pretekoch SP. V sobotu zvíťazil aj v hodnotení obrovského slalomu.

Slovenským pretekárom sa v nedeľu vôbec nedarilo, Adam Žampa skončil v prvom kole na 49. mieste s odstupom 4,66 s a nepostúpil , Martin Hyška úvodné kolo ani nedokončil.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Kranjska Gora (Slovin.) - nedeľa:

Slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:49,22 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,22 s, 3. Ramon Zenhäusern (Švajč.) +1,61, 4. Clement Noel (Fr.) +1,92, 5. Sebastian Foss-Solevaag (Nór.) +2,13, 6. Marc Rochat (Švajč.) +2,34, ... 49. Adam Žampa (SR) +4,66 - nepostúpil do 2. kola, Martin Hyška - nedokončil 1. kolo

Viac o téme: Marcel Hirscher