VIDEO Dráma až do predĺženia: Jediný gól rozhodol o postupe Bystrice cez Košice

Klemen Pretnar (Banská Bystrica) a Richard Jenčík (Košice) Klemen Pretnar (Banská Bystrica) a Richard Jenčík (Košice) Zdroj: TASR - Branislav Račko

BANSKÁ BYSTRICA - Jediný gól v celom stretnutí rozhodol o postupovom víťazstve domácich hokejistov HC ‘05 iClinic Banská Bystrica proti hráčom HC Košice v sobotňajšom piatom stretnutí štvrťfinále Kaufland play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

O svojom úspechu rozhodli "barani" až v 15. min predĺženia, keď sa v presilovej hre presadil Guillaume Asselin, v celej sérii triumfovali Bystričania 4:1.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - štvrťfinále play-off - piaty zápas (hralo sa na štyri víťazstvá) - sobota:

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - konečný výsledok série: 4:1
Gól: 75. Asselin (Faille)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Stano - Gajan st., Gavalier, 2841 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, Tomáši, J. Brejčák - Brittain, Bortňák, Hrnka - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč
Košice: Lundström - Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Vrábeľ, Michalčin - L. Nagy, Pacan, Miklík - Šoltés, Suja, Spilar - Hovorka, Klíma, Kafka - Koyš, Š. Petráš, Hričina

Viac o téme: HC Košice HC ‘05 iClinic Banská Bystrica