Banská Bystrica kradla pod Zoborom dva dni po sebe: Premotivovanosť? Ťažko povedať

Marek Bartánus z HC ´05 iClinic Banská Bystrica (vľavo) oslavuje gólMarek Bartánus z HC ´05 iClinic Banská Bystrica (vľavo) oslavuje gól Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom druhom stretnutí semifinále Kaufland play off Tipsport Ligy 2017/2018 na ľade HK Nitra 4:2. V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 2:0 na zápasy. Tretí duel sa odohrá v pondelok 2. apríla od 18.00 h v Banskej Bystrici. Športky vám prinášajú hlasy trénerov po zápase:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "V piatok nám to nevyšlo. Hráčov sme nabádali, že musíme minimálne v úvode hrať nátlakový hokej. Opak bol však pravdou, hosťom sme dovolili dostať sa do vedenia 3:0. To si tím ako Banská Bystrica dokáže postrážiť. Nefungovali nám presilové hry a bolo tam veľa nervozity. Ťažko povedať, či to bolo z nejakej premotivovanosti. Keď porovnám tímové výkony mužstiev, tak tam bol výrazný rozdiel. My sme doma dva zápasy stratili a nezostáva nič iné, než sa pokúsiť získať to v Bystrici."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "My sme spokojní s výsledkom aj s hrou. Najmä prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Mali sme veľa šancí a dostali sme sa do vedenia 3:0. Škoda kontaktného gólu v závere tretiny, ale zvládli sme to. Dali sme domácim príliš veľa presilových hier, ktoré sme, našťastie, ubránili. Chalanom, ktorí tam išli, patrí pochvala. V kritických situáciách nás podržal brankár. Záver sme si už chceli postrážiť. Vedeli sme, že Nitra všetko vsadí na útok a párkrát tam mali nejaké šance, ale tie sme ubránili. Sme v situácii, v ktorej sme chceli byť, ale, samozrejme, stále si uvedomujeme, proti akému silnému súperovi hráme. Ideme si do Bystrice trochu oddýchnuť a s pokorou sa pripraviť na ďalší zápas."

Viac o téme: Vladimír Országh HK Nitra Antonín Stavjaňa HC‘05 iClinic Banská Bystrica