VIDEO Dokonalý obrat Realu Madrid v Lige majstrov: Benzema hetrikom pochoval nádeje Parížanov

Karim Benzema oslavuje gólKarim Benzema oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid sa v stredu stali ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov 2021/2022. Real v domácej osemfinálovej odvete zdolal Paríž St. Germain 3:1 vďaka hetriku Karima Benzemu v druhom polčase, v úvodnom dueli prehral 0:1.

Real vyrukoval od začiatku s vysokým napádaním v snahe streliť rýchly gól, no nevytvoril si výraznejší tlak. Parížania sa snažili čo najdlhšie držať loptu na kopačkách. V 13. minúte sa po zaváhaní domácej defenzívy ocitol sám na rohu šestnástky uzdravený Kylian Mbappe, no Thibaut Courtois jeho strelu zneškodnil. V ofenzíve Realu dlho chýbal moment prekvapenia. V 25. minúte napriahol spoza šestnástky Benzema, jeho strelu Gianluigi Donnarumma vyrazil končekmi prstov na roh. Po polhodine hry aktívny Neymar prestrčil loptu do päťky Lionelovi Messimu, ktorý chcel z uhla prehodiť Courtoisa, no netrafil bránku. Parížania pokračovali v útočnej aktivite a v 34. minúte Mbappe dopravil loptu do siete, no gól neplatil, pretože prihrávajúci Nuno Mendes bol v ofsajde, O päť minút neskôr však Mbappe po prihrávke za obranu Realu strelou k bližšej žrdi zabezpečili Parížu vedenie.

Lionel Messi Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Mbappe bol pri chuti aj na začiatku druhého polčasu a v 54. minúte sa po jeho strele tretíkrát rozvlnila sieť za Courtoisom, no gól opäť neplatil pre ofsajd. Tréner Realu Carlo Ancelotti krátko na to poslal na ihrisko Eduarda Camavingu s Rodrygom s cieľom oživiť hru. V 61. minúte sa Donnaruma tiesnený Benzemom pri rozohrávke dopustil chyby. Jeho zlú prihrávku vystihol  Vinicius Junior, prihral pod seba na Benzemu, ktorý vyrovnal na 1:1. V 76. minúte Neymar stratil loptu pred súperovou šestnástkou. Luka Modrič ju umne vyviezol, prešiel cez niekoľkých protihráčov a prihral ju Vinicisuovi Juniorovi. Ten prišiel o dobrú pozíciu, no lopta zostala v moci Realu. Modrič prihral za obranu Benzemovi, ktorý aj s prispením teču prekonal Donnarumu. O dve minúty neskôr Rodrygo využil zlú prihrávku Marquinhosa a našiel Benzemu, ktorý zavŕšil hetrikový obrat a poslal Real do šťvrťfinále.

odveta osemfinále Ligy majstrov 2021/2022:
Real Madrid - Paríž St. Germain 3:1 (0:1)
Góly: 61., 76. a 78. Benzema - 39. Mbappe. Rozhodoval: Makkelie (Hol.), ŽK: Nacho, Vinicius Junior, Carvajal, Vazquez - Paredes, Donnarumma, Hakimi, Kipkembe

Real: Courtois - Carvajal (66. Vazquez), Militao, Alaba, Nacho - Kroos (57. Camavinga), Valverde, Modrič - Asensio (57. Rodrygo), Vinicius Junior, Benzema
Paríž: Donnarumma - Hakimi (89. Draxler), Marquinhos, Kimpembe,  Mendes - Verratti, Paredes (71. Gueye), Danilo (80. Di Maria) - Neymar, Messi, Mbappe
/prvý zápas: 0:1, postúpil Real/

Viac o téme: Real Madrid Manchester City Paríž Saint Germain