Skvelý aj na sklonku kariéry: Valverde (42) siahal na víťazstvo, plánuje ešte tri štarty

Alejandro Valverde Alejandro Valverde Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

LISSONE - Štyridsaťdvaročný španielsky cyklista Alejandro Valverde začal lúčenie so svojou úspešnou kariérou druhým miestom na jednorazových pretekoch Coppa Agostoni.

Majster sveta z roku 2018, ktorý už plánuje len tri ďalšie štarty, prehral v šprinte skupinky utečencov so Sjoerdom Baxom z Holandska.

Svoj úmysel skončiť po tejto sezóne s cyklistikou oznámil Valverde už pred rokom. Úspešnú kariéru definitívne uzavrie v sobotu 8. októbra na monumente Okolo Lombardie, kde skončil trikrát druhý. Predtým ešte v Taliansku absolvuje preteky Okolo Emilie a Tre Valli Varesine.

Legendárna kariéra

Španielsky veterán končí po 21 sezónach, počas ktorých vyhral v roku 2009 Vueltu, štyrikrát ovládol prestížne preteky Liege-Bastogne-Liege a päťkrát Valónsky šíp.

V profesionálnom pelotóne nazbieral 133 víťazstiev a z aktívnych jazdcov je lepší len Brit Mark Cavendish (16). Zo svetových šampionátov má Valverde okrem zlata aj dve striebra a štyri bronzy.

Viac o téme: Alejandro Valverde Coppa Agostini