Arsenal nevyužil v šlágri s Liverpoolom dvojgólový náskok: Musíme to brať tak, ako to je

Bukayo Saka a Andrew Robertson v súboji o loptuBukayo Saka a Andrew Robertson v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Arsenalu Londýn nevyužili v šlágri 30. kola Premier League sľubný dvojgólový náskok. Na pôde Liverpoolu remizovali 2:2 a na Anfielde nevyhrali v najvyššej anglickej súťaži už 11 rokov. Naposledy sa im to podarilo v septembri roka 2012.

Arsenal zaznamenal výborný vstup do zápasu, po góloch Brazílčanov Gabriela Martinelliho a Gabriela Jesusa viedol v 28. minúte 2:0. V závere prvého polčasu však znížil Egypťan Mohamed Salah a v 87. minúte sa o deľbu bodov postaral deviatym ligovým gólom v sezóne Brazílčan Roberto Firmino..

"Zápas sme začali mimoriadne dobre a dominovali sme v ňom. Dali sme prvý gól a pokračovali sme v hre tak, ako sme chceli. Dali sme druhý gól a to bol moment, kedy mohlo byť po všetkom, no tesne pred polčasom sme im dali nádej. Inkasovali sme gól, ktorý na tomto špeciálnom štadióne vyvolal v domácom tíme vieru," citovala trénera Arsenalu Mikela Artetu agentúra AFP.

Mikel Arteta na lavičke Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Liverpool sa v druhom polčase dostal do tempa. Skóre mohlo byť vyrovnané už v jeho úvode, no Salah nepremenil pokutový kop. Domáci si vypracovali niekoľko šancí, vyrovnávajúci gól napokon strelil Firmino. Zverenci Jürgena Kloppa dokonca mohli v nadstavenom čase strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Arsenal podržal vynikajúcim zákrokom brankár Aaron Ramsdale.

"Druhý polčas bol úplne iný príbeh. Súperovi sme odovzdávali loptu najmä v nebezpečných oblastiach, čo malo kritické dôsledky. Pri pohľade na dva polčasy je to pravdepodobne spravodlivý výsledok. Musíme to brať tak, ako to je," uviedol Arteta.

Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp si cení, že jeho mužstvo sa za nepriaznivého stavu nepoložilo. "Mali sme šance aj pred prvým gólom, ale nevyužili sme ich. Za stavu 0:2 sme sa mohli zrútiť, no nestalo sa tak.

Najviac nám pomohol Salahov gól pred koncom prvého polčasu. Všetci verili, že zápas môžeme otočiť. V druhom polčase sa nám darilo lepšie, boli sme pripravení bojovať a za túto fázu sme si zaslúžili aspoň jeden bod. Po dueli som si kládol otázku, ako je možné, že sme ten zápas napokon nevyhrali," vyhlásil Klopp.

Mohamed Salah v akcii Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Arsenal je stále na čele tabuľky, pred druhým Manchestrom City má 6-bodový náskok. Citizens však majú zápas k dobru a výhodu vzájomného stretnutia na domácom ihrisku, ktoré je na programe 26. apríla. Liverpool je ôsmy.

Viac o téme: Arsenal Londýn Liverpool FC