Neregulárny premočený terén ich nezastavil: Chvíľu to vyzeralo, že zápas bude zrušený

Robert Lewandowski po prehre Poľska Robert Lewandowski po prehre Poľska Zdroj: TASR/AP/Aurel Obreja

GLASGOW - Škótski futbaloví reprezentanti nestratili body ani v štvrtom zápase kvalifikácie ME 2024, keď v Glasgowe zdolali Gruzínsko 2:0.

Domácich nerozhodilo ani takmer dvojhodinové prerušenie spôsobené silným dažďom na štadióne Hampden Park a so ziskom dvanástich bodov sú na čele tabuľky A-skupiny.

Neregulárny premočený terén spôsobil už po necelých desiatich minútach prerušenie duelu. V tom čase už domáci viedli v silnom daždi po zásahu Calluma McGregora 1:0. Rozhodcovia potom dlho rozhodovali o tom, či zápas bude pokračovať ešte v utorok a napokon to umožnili.

Chvíľu to vyzeralo, že zápas bude zrušený

"Skôr ako začnem chváliť svojich hráčov, musím pochváliť divákov. Zostali na štadióne, stáli za tímom a boli úžasní. Chvíľu to vyzeralo, že zápas bude zrušený. Našťastie sa to nestalo a ihrisko bolo ku koncu v poriadku. Bolo správne rozhodnutie pokračovať," povedal tréner domácich Steve Clarke podľa agentúry AFP.

Personál odstraňuje vodu z Galéria fotiek (4) Zamestnanci odstraňujú vodu z premočeného trávniku Zdroj: TASR/Andrew Milligan/PA via AP

Po prestávke potvrdil triumf domácich Scott McTominay. Stredopoliar Manchestru United zaznamenal svoj piaty gól z predchádzajúcich štyroch zápasoch za Škótsko.

Zvládli sme to naozaj dobre

"Na začiatku sme si všetci hovorili, že nemôžeme hrať na tomto ihrisku. Držali sme sa však herného plánu a zvládli sme to naozaj dobre," uviedol 26-ročný McTominay. V závere duelu mohol Chviča Kvaracchelija znížiť z penalty, ale prestrelil bránku.

Futbalisti Škótska oslavujú gól Galéria fotiek (4) Futbalisti Škótska a ich gólové oslavy Zdroj: TASR/Andrew Milligan/PA via AP

Škóti sa lepšie prispôsobili okolnostiam a priblížili sa k druhej účasti na európskom šampionáte za sebou. V tabuľke majú náskok ôsmich bodov na Gruzínsko, ktoré ma o zápas menej a Nórsko. Úradujúci víťazi Ligy národov zo Španielska figurujú s tromi bodmi na štvrtej priečke, ale majú dva zápasy k dobru.

Poliaci v E-skupine prekvapivo prehrali v Moldavsku 2:3, hoci viedli o dva góly. V drese favorita si v prvom polčase zhodne po presnom zásahu i asistencii pripísali Robert Lewandowski a Arkadiusz Milik. Kanonier Barcelony zaznamenal 1500. gól v histórii poľského národného tímu.

Moldavsko však na začiatku druhého polčasu znížilo, keď sa presadil bývalý hráč Dunajskej Stredy Ion Nicolaescu. Dvadsaťštyriročný útočník v 79. minúte aj vyrovnal a víťazný gól zaznamenal o šesť minút neskôr Vladyslav Babohlo.

V zápase malo zastúpenie aj Slovensko, keď duel rozhodoval Filip Glova s Danielom Poláčkom a Petrom Bednárom. Piotr Zielinski vzal vinu za prehru s Moldavskom na seba. Po jeho chybe sa domácim podarilo streliť kontaktný gól.

Dúfam, že ukážeme charakter

"Moja strata im pomohla. Zle som spracoval loptu a aj keď som sa ešte snažil zachrániť situáciu, nepodarilo sa mi to. V šatni sme po prvom polčase hovorili o koncentrácii, keďže do konca bolo ešte ďaleko. Bohužiaľ sme prehrali. Dúfam, že ukážeme charakter a že sa z toho dostaneme," povedal 29-ročný stredopoliar pre oficiálnu stránku zväzu.

Futbalisti Moldavska oslavujú gól Galéria fotiek (4) Moldavskí futbalisti strieľajú gól Poliakom Zdroj: TASR/AP/Aurel Obreja

Tento výsledok je katastrofa

Obranca Jan Bednarek nastúpil na 50. zápas v národnom tíme, ale na tento duel nebude spomínať v dobrom: "Tento výsledok je katastrofa. Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, stopercentne sme kontrolovali dianie. A potom? Jednoduché chyby. Bol to pre nás veľmi, veľmi zlý zápas, za ktorý musíme niesť zodpovednosť. Musíme stráviť to, čo sa stalo. Sme nahnevaní a sklamaní."

Moldavsku patrí v tabuľke E-skupiny tretie miesto s piatimi bodmi. Poliaci na nich strácajú dva body, keď prehrali v kvalifikácii dva z troch dueloch. Na čele skupiny sú Česi, ktorí mali v kvalifikácii voľno.

Viac o téme: UEFA Poľsko Škótsko EURO Moldavsko ME 2024 Gruzínko