Bývalá hviezda City sa postavila svojim: Haaland dvomi gólmi zlomil odpor nováčika

Vpravo hráč Manchestru City Erling Haaland oslavuje svoj úvodný gól v 4. minúte zápasuVpravo hráč Manchestru City Erling Haaland oslavuje svoj úvodný gól v 4. minúte zápasu Zdroj: TASR/AP/Nigel French

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City vstúpili do nového ročníka anglickej Premier League triumfom 3:0 nad Burnley FC. Obhajca titulu sa mohol opäť spoľahnúť na góly najlepšieho kanoniera uplynulého ročníka Nóra Erlinga Haalanda, ktorý sa presadil na pôde nováčika súťaže dvakrát.

Pred duelom bol otázny štart Kevina de Bruynea. Kapitán Citizens napokon nastúpil v základnej zostave, no už v 24. minúte sa belgický stredopoliar opäť zranil a na ihrisku ho nahradil debutant v drese City Mateo Kovačič. Premiérový štart v súťažnom stretnutí pod vedením Pepa Guardiolu si od 80. minúty pripísal aj ďalší Chorvát obranca Joško Gvardiol, za ktorého Manchester zaplatil 90 miliónov eur.

Favorit zápasu v prvom polčase kontroloval hru a dominoval v držaní lopty (77:23). Citizens z aktivity vyťažili dva presné zásahy z kopačky Erlinga Haalanda. Nórsky kanonier si otvoril strelecký účet v novom ročníku už v 4. minúte, keď si ho našla lopta na hranici malého vápna.

Tretí zľava hráč Manchestru Galéria fotiek (8) Erling Haaland v obkolesení obrancov Burnley Zdroj: TASR/AP/Nigel French

Najlepší strelec uplynulého ročníka preukázal chladnokrvnosť v zakončení aj v 36. minúte a po priťuknutí od Phila Fodena zvýšil na 2:0.

Obhajca titulu spečatil triumf rozdielom triedy v 75. minúte po úspešnom zakončení stredopoliara Rodriho. V závere stretnutia videl červenú kartu domáci Zaroury.

Počas prvého dejstva spadol v rohu ihriska hosťujúci obranca Rico Lewis, ktorého na zemi zasiahol do hlavy zapaľovač letiaci z domácich tribún. Domáci klub bezprostredne informoval, že diváka identifikovali a následne ho vyviedla polícia.