Slovenky doplatili v Osrblí na časté chyby v streľbe: Medailová radosť vypukla u našich susedov

Na snímke slovenská biatlonistka Júlia MachyniakováNa snímke slovenská biatlonistka Júlia Machyniaková

OSRBLIE - Belgičan Florent Claude triumfoval v sobotnom šprinte na MS v letnom biatlone v Osrblí. Finišoval v čase 17:52,6 minúty po čistej streľbe s náskokom 20,1 s pred Lotyšom Andrejsom Rastorgujevsom. Tretí skončil Vytautas Strolia z Litvy (+27,1).

Zo Slovákov štartoval vo finále iba Michal Šima, ktorý obsadil konečnú 26. priečku s mankom 1:34,1 min na víťaza. Ďalších šesť slovenských reprezentantov nepostúpilo do finálových pretekov, najlepšie umiestnenie z nich dosiahol Matej Kazár (40.).

V šprinte žien získala zlato Tuuli Tomingasová z Estónska. Do cieľa dobehla v čase 16:51,5 min., hoci musela absolvovať jeden trestný okruh. Napriek čistým položkám zo strelnice na ňu nestačili Nemka Lisa Maria Sparková (+1,9 s) a Tereza Vinklárková z Česka (+13,5).

Zo slovenských reprezentantiek sa najvyššie umiestnila Júlia Machyniaková, ktorá po dvoch trestných kolách obsadila 26. priečku. Mária Remeňová spravila na strelnici štyri chyby a skončila na 33. mieste. Štyri trestné okruhy bežali aj Sára Pacerová, Henrieta Horvátová a Lea Meszárošová, ktoré sa umiestnili na 43., resp. 45. a 47. priečke.