VIDEO Museli dať tri góly, aby jeden platil: Nervy Brazílie až do konca, spasil ich nadstavený čas

Marquinhosova radosťMarquinhosova radosť Zdroj: SITA/AP/Martin Mejia

LIMA - Po dvoch zápasoch juhoamerickej futbalovej kvalifikácie o majstrovstvách sveta 2026 majú rovnako ako argentínski obhajcovia titulu druhú výhru aj Brazílčania.

Tím okolo Neymara rozhodol utorkový zápas v Peru až v závere a po Marquinhosovom góle v 90. minúte vedie tabuľku zóny CONMEBOL pred Argentínou o skóre.

Argentínčania zvíťazili bez odpočívajúceho kapitána Lionela Messiho v Bolívii 3:0. Brazílčania zlomili remízu v Lime až po tom, čo na Neymarov rohový kop naskočil ideálne Marquinhos. V stretnutí sa dočkali gólu tretíkrát, dva im v prvom polčase neuznal videorozhodca. Skúmanie Richarlisonovho zásahu pritom trvalo sedem minút.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22

"Museli sme dať tri góly, aby jeden platil," uviedol Fernando Diniz, dočasný kouč Brazílčanov, ktorí v úvodnom kole kvalifikácie pokorili Bolíviu päťkrát (5:1). V Lime Neymar po prekonaní Pelého rekordu zatiaľ 80. gól nepridal, ale pripravil víťazný gól. "Som spokojný s tým, čo sme v oboch zápasoch predviedli," dodal Diniz.

Ďalšie kolo juhoamerickej kvalifikácie sa odohrá za mesiac. Na šampionát v USA, Mexiku a Kanade postúpi šesť tímov, siedmy bude hrať interkontinentálne play-off.

Bolívia - Argentína 0:3 (0:2)
Góly: 31. E. Fernandez, 42. Tagliafico, 83. Gonzalez, ČK: 39. R. Fernandes (Bolívia)

Ekvádor - Uruguaj 2:1 (1:1)
Góly: 45.+5. a 61. Torres - 38. Canobbio

Viac o téme: Brazília Peru Argentína Bolívia Marquinhos Ángel Di María